Duben 2007

!!!!POZOR!!!!!

26. dubna 2007 v 10:03 | pavel |  Aktuální situace
Pozveděnte své mobilní telefony a napište tam NADEJE SATLAVA a odešlete na telefonní číslo 724585858. Neptejte se mě proč, možná se víc dozvíte na stránkách Šatlavy. Cena jen 2 koruny, ani to možná ne. A pěkně ze všech mobilů, co máte po ruce ;-)

Bob Hurikán kazí děti!!!!!

24. dubna 2007 v 20:24 | pavel |  Bodyho štěk

Tááák, a je to venku!!!

100 let skautu v ČR

22. dubna 2007 v 21:58 | pavel |  Aktuální situace
Ve dnech 20.-22. dubna proběhla v tomto roce jedna z největších akcí, jíž se náš klan účastnil. Jednalo se o oslavu 100 let skautingu v ČR.
Zpočátku to vypadalo, že se z Přibyslavi účastní úctyhodných 11 skautů, nakonec se ale počet zaokrouhlil na 9 a tak se v pátek v pozdněodpoledních hodinách mohlo vyjet. Ve vlaku jsme ze zjištných důvodů hledali volné kupé, ale bohužel se nám nedařilo, a tak jsme byli nuceni před Světlou sednout do kupéčka s jedním pánem co moc toho nenamluvil a s druhým, bývalým skautem, který zase naopak vyprávěl o putování po Švédsku, Norsku, o stopování do školy i o tom, že poprvé si dal špeka ve svých patnácti letech na skautském táboře.
A tak jsme za družného hovoru dojeli po osmé až do Prahy, kde jsme se sešli u sochy svatého Václava s Rejwim, jenžto nám zařídil ubytování v ZŠ na Štěpánské ulici poblíž Václavského náměstí.
Ubytovali jsme se, zjistili jsme že se škola zavírá v 11 hodin, a proto jsme se moc nemeškali a vydali se rychle na metro, abysme ještě stihli u Rejwiho na koleji koupit bagetu, projet se metrem, tramvají i autobusem a nakonec, přesně v 11 a nějaký drobný, zatlačit na dveře ZŠ (byla tam cedulka TLAČTE!!) a jít spát.
Večer se nic moc zajímavého nedělo, všude voněla příroda (konkrétně třešně), jedli se oříšky a pila se poděbradka CitrusMix a postupně jsme asi kolem půl jedné usnuli...
Ráno jsme se vzbudili, pochopitelně jako poslední z celé školy, spáchali jsme hyenu a vyšli jsme do víru velkoměsta. Nedošli jsme ani nikam moc daleko - naše první zastávka byla Národní muzeum, které bylo, stejně jako kupa jiných věcí, pro skauty zdarma. Viděli jsme lovit mamuta, vymřelá i živá vycpaná zvířata, hromady šutrů, malou sošku obtloustlé ženské - ideál to ženské krásy několik let zpátky, nahlédli jsme do chýše člověka - lovce mamutů, a v neposlední řadě si také došli na záchod.
Z muzea jsme to vzali hákem Václavákem a došli jsme k Mostecké věži - mezi kostelem nejsvětějšího Salvátora a Karlovým mostem. Tam jsme se rozhlíželi v šíř i v dál, od paní jsme dostali za úkol pozdravovat v Přibyslavi Honzíka (několik Honzíků nám vyvstanulo na mysli, ale jak jsme nakonec zjistili, jedná se o Honzíka Žižku...cha cha cha) a z přeplněné věže jsme se před polednem dostali dolu.
Pak jsme rychle spěchali, abychom zastihli Ewu Farnou, jak nám zazpívá nějaké své hitovky, z nichž nejlepší (nejznámější) asi bude Měls mě vůbec rád...
Naštěstí vystoupení netrvalo dlouho, a tak jsme mohli přejít k dalšímu bodu našeho programu, a to vylezení na Staroměstskou věž. Zde jsme narozdíl od jiných shnilotin vyšlapaly pěkně pěšky, nikolivě výtahem, a rozhlíželi se opět po krajině.
Z věže jsme sešli ve chvíli, kdy na pódiu začínalo vystoupení břišních tanečnic. Také však netrvalo extrémně dlouho, a my tak mohli projít okolní stany, kde jsme se mohli zadarmo najíst cizích jídel (Jamajské koláčky, švestková Africká polívka, Mexické buchtičky, Kanadská zázvorová limonáda, voda z baobabu či arabské pečivo), pokecat s ostatními skauty a skautky (a sem tam se vyfotit), koupit si klobásu a sednout si na zapovězenou restaurační zahrádku nebo dokonce jít za kapelou Ready Kirken a poprosit je o podpisy a o společnou fotku...
A skutečně, kluci z kapely se s námi rádi vyfotili, za což nám vynadala pořadatelská služba, že to nemá cenu, že tohle dělat nemůžeme... ale pěkně po skautsku - fuck off :).
Jak jsem již nastínil, skupina Ready Kirken tam skutečně hrála. A vystoupení stálo opravdu za to. Trsali jak skauti tak i oldskauti, šlo prostě o super zakončení odpoledne. Na závěr se vyvěsil skautský šátek složený z více jak dvou set skautských šátků všech zemí světa..
Bohužel po tomto ceremoniálu jsem já, s Honzou Jajtnerem museli odjet, čímž bych předal pomyslné slovo jiným, těm, kdož tam byli a vydrželi až do konce.

Setkání ministrantů

19. dubna 2007 v 21:56 | pavel |  Aktuální situace
Zítra - v pátek - tomu bude už týden, co jsme se zúčastnili diecézního setkání ministrantů. Akce, jako snad skoro všechny z okolí, se účastnilo i nemalé procento lidí a členů našich rodin.
Přijeli jsme do Pardubic v pátek 13.4. v odpoledních hodinách. Po krátkém bloudění jsme nakonec našli místo našeho nocování - salezijánský centrum mládeže.
Jen co jsme se ubytovali, vyšli jsme na hřiště, kde jsme si dali fotbálek a naučili kluky pardubický hrát pořádnej fotbal (vyhráli jsme asi 10:2)
Po večeři jsme šli spát.
Ráno jsme vstali a utíkali přes celé Pardubice, které zrovna žili bojem Pardubic se Spartou, na nějakou faru. Tam jsme se rozdělili do skupinek (Přibyslav byla jedna skupinka dohromady) a vyšlo se na celodenní hru - hra mi připomínala tipickou hru pro Stanování - Koho den neuvidím, ten vyhrává!; Došli jsme mimo jiné do Prahy, Říma, Verony, Libice nebo do Břevnova, viděli jsme přepadení Poláků v Hvězdně, život mnichů v Břevnově, pávy a nakonec na závěrečné mši i Koblihu. Celý den byl pojat jako vzpomínka a naučení se něčeho o svatém Vojtěchu, který shodou okolností měl toto pondělí svátek. (Takže všechno nejlepší Vojto Halíku!!!)
Na závěr nám Kobliha poděkoval, v kostele se tleskalo asi dvacetkrát - vzpomněl jsem si na jednu přezdívku ze serveru signaly.cz Nečum a tleskej - a po mši jsme se každej rozeběhli k vlaku, abychom stihli do večera přijet.
Ve vlaku se pak již nic nedělo, co by stálo za zmínku (rozumněj "mohlo se zveřejnit") snad jen to, že jsme za nalezený mobil utržili flašku vodky :) a každý účastník této odvážné akce se kolem půl deváté šťastně a ve zdraví vrátil svým majitelům.
Všem se to dozajista líbilo, i když jsme v soutěži nedopadli kdoví jak výborně - skončili jsme 11. z celkového počtu 16ti ministrantských týmů, nicméně to byl hezký den, počasí přálo, takže díky!!

Jo a kdyby měl někdo nějakej poznatek, nějakou reakci, nějaký doplnění či upřesnění :) tak piště ;-)

Pán prstenů trošku jinak

15. dubna 2007 v 13:16 | pavel
Potřeboval jsem do školy nějaké ekonomické novinové články a neváhal jsem hledat ani v novinách typu Strážná věž či Rudé právo. A právě zde jsem našel jeden bezvadný článek, týkající se slavného románu Pán prstenů. Tak chcete-li přečtite si tuto recenzina právě vyšlou knihu.
Píše se rok 1977...
"Jde o další útok proti socialistickému zřízení. Říše zla, z níž se valí popel a dým, je průhledně umístěna na východě, obrazem dělnické třídy, která jednotná v potu tváře buduje těžký průmysl, mají být odporní a zlí skřeti. Samozřejmě, že synáček z buržoazní rodiny nemůže vidět na těžké práci nic krásného a povznášejícího. Obyvatelé západu - zemí oplývajících mlékem a strdím - elfové (neboli aristokracie), lidé (buržoazie) a hobiti (statkáři) žijí naopak v blahobytu (aniž je vysvětleno, odkud jej získávají, a jediné, co je trápí, je "hrozba" z východu. "Síly dobra" zde představuje sbírka představitelů těchto reakčních kruhů, jejichž ruce se nikdy nedotkly pořádné práce. Jejich vůdcem je Gandalf, šiřitel zpátečnické ideologie, s jejíž pomocí udržuje obyvatelstvo v nevědomosti a strachu před pokrokem. (…)
Není pak divu, že Saruman, zastánce utlačovaných a přítel pokroku, je prohlášen za zrádce, a jeho sídlo je zničeno bojůvkou fanatických zpátečníků. Když pak šíří socialismus v Kraji, je chycen a bez soudu potrestán hobity, podporovanými a placenými kapitalistickou mocností Gondorem. (…)
Ale socialismus se naštěstí nedá zničit hozením jakékoli své relikvie, i té nejposvátnější, do ohně. Drž se Mordore, obklíčený nepřátelskými reakčními sousedy."

Čeledínova Škoda 120L

13. dubna 2007 v 16:42 | Rozum |  Neodmyslitelně k nám patří...
Není tomu tak dávno co se ŠKODA120L proháněla po "Básnické čtvrti" a přibyslavských magistrálách. Její řidička ji nešetřila a zároveň ji chránila. Než se dostala na Základnu proháněla se po západoněmeckých silnicí. Pod Čeledínovu ochranu se dostala přes známého distributora automobilů pana Zajíčka. Najezdila neskutečne moc kilometrů. A byla na všech místech vazajících se k našemu Rodu, a také na spoustě poutních míst. Od Turzovky, přes Medlov, Koclířov až do Klášterec nad Orlicí. Byla snad všude! A několikrát přivezla větev rodu Málků, Kubíky ze Žďáru.
Asi nejví ce se nám vryla do paměti, poté co se do ní naslkádalo 12lidí +Boody!To to se stalo po ukončení příprav na "Málek-Tek"!Přesně nedokážu říct, kdo tam byl, ale všichni si to dobře pamatujeme, což je nejdůležitějš.A také si ji dopře pamatujeme, když se jelo pro bednu na prase do Dlouhé Vsi.Bylo velké horko, a tak když jsme se dostali do DV začala vařit!STRPav neváhal a utíkal do nejblížího stavení(hospody) a nabral studenou vodu, aby sme nevyhořeli.
Š120L proděala jednu tvrdou bouračku.Stalo se to přji jízdě Boba Hurikána s rodinou od babičkyV. Kousek za Šachostínem předjížděl traktor a on zrovna začel uhybat.Traktorista byl pod vlivem alkoholu, tak si ani nevšiml, že táhne mezi traktorem a vozem ŠKODÁRNU.BobH tvrdě troubil a naštestí to slyšel traktorista, zastavil.Nikomu se nic vážného nestalo. Š120L byla je ze zádu a zboku promáčklá.To ale uvedl BobH do pořádku!
Šel čas a nám se ho nepodařilo zastavit!A s časem také stárla Oranžová limuzína.
Při jedné nedělo-večerní debatě u obdelníkového stolu na Základně se rada straších dohodla, že Š120L bude odvezena na rozebrání!!!!!!Brzy na to se také tak stalo!BobH se svým synem hedned v pondělí po děbatě vyklidil a a odstranil věci, kterých by bylo škoda.28. 11. 2006 (16:00)K tomuto datu se váže poslední jízda Čeledínovy Škoda 120L.Jízda to byla věru posvátná!Ale dlouhá nebyla.Skončila v České Bělé!Zde dostal BobH štempl a se strHalikoJosefem se odebral BobH zpět na základnu.
Již nikdy slunce nebude slunce svítit jak svítilo při jízde "oranžové limuzíny".Lidé postávající u přibyslavského kostela se nebudou otáčet co to jede za limuzínu a nikdo už nikdy neuslyší řev burácejícího motoru Oranžové limuzíny!!!!!
Zmizele jedna z ikon našeho rodu!!!

Pomlázka byla

11. dubna 2007 v 18:03 | pavel |  Aktuální situace
V pondělí 9. dubna proběhla samozřejmě pomlázka. Jak jinak, i my jsme se hold chtě nechtě museli zvednout a jít koledovat
A koleda to byla vpravdě hezká, klidná, nic zajímavého se nestalo. Dokonce jsme mohli vidět Krista v teplákách, zazpívat si o Daldovi z Příbrami (mimochodem - pokud byste někdo znali text, byť jen střípek z něho, sem s ním, dáme to nějak dokupy), popřát šťastný nový rok, zahrát různé sprostonárodní písně - viz foto z cesty z Přibyslavi do Dobré, kam jsme se dostali až vpodvečer...

Došli jsme šťastně až na konec Dobré a dál už se nikdo neodvážil. Byla tma a byli jsme utahaní - z toho, kolik jsme toho museli ujít. Takže všem díky!!!
Fotky zde vlepené jsou vloženy zatím bez laskavého svolení dr. Kata. Ale slibuji, že jakmile to půjde, ihned napravím.
A jak jste prožili koledu vy? Co si vybavujete? Vaše nejlepší zážitky??
Na závěr jeden rozhovor mezi M. a Kristem, jež se udál přibližně v polovině naší trasy a za jehož odhalení děkuji Rejwimu.
M: "Tak jak se Ti Kriste líbí u nás v Přibyslavi naše zvyky"
Kristus: "hmm, hezké!!"

Glyptal 2 - zveřejněna další upoutávka

8. dubna 2007 v 16:38 | rejwi |  DMIB
Přátele máte šanci shlédnout , další video z dílny DMIB. Tentokráte je to upoutávka na zatím poslední snímek Glyptal 2 aneb masakr obloukovou pilou.
Osobně považuji upoutávku za velmi zdařilou neméně tak film. Leč přesvědčte se sami...

Smutný výročí

7. dubna 2007 v 13:52 | pavel |  Aktuální situace
Přesně dnes - 8.4.2007 - je to přesně jeden rok, co zemřel Děda Strašil, beztakže jedna z obětí řezníků v Havlíčkobrodské nemocnici.
Známý byl nejen svým dobrým srdcem, humorem a vždy veselou náladou, ale také jako hlavní postava historicky prvního snímku DMIB, jenžto nám vynesl první z celé řady ocenění, a to vítězství v soutěži "Proflákej se až do televize" - viz článek "Famosní Děda" od rejwiho.
takže díky...

Glyptal - upoutávka na síti

7. dubna 2007 v 11:02 | rejwi |  DMIB
Přidávám další video, tentokrát je to upoutávka na dnes již velmi známý film jménem Glyptal. zajímavostí je že exteriery ve kterých se film natáčel jsou již minulostí, pohltila je stavba nového koupaliště.

Famosní Děda

6. dubna 2007 v 15:32 | rejwi |  DMIB
Pozor : toto je jenom pokus
Brzy se pokusím dát na tento web i nějaké to video...
Jedná se o již kultovní snímek Děda, který odstartoval hvězdnou karieru DMIB a nyní je již uznávanou klasikou ve všech státech Evropského společenství. Byl dokonce vyznamenán prestižní cenou "Proflákej se až do televize" v pořadu Noc s Andělem (na horách, na dovolené ,všude) v půli léta roku 2004

Diecézní setkání

4. dubna 2007 v 23:10 | pavel |  Akce Málkáčů
Tak jako každou sobotu před Květnou nedělí je diecézní setkání mládeže, tak i letošní sobotu před Květnou nedělí bylo diecézní setkání mládeže v Hradci Králové. Z Přibyslavi se ho účastnil plný autobus mladých lidí, mezi nimiž samozřejmě nemohli chybět kapacity z rodinných kruhů.
Do Hradce se i vinou malého zdržení přijelo v 9 hodin, takže ihned po usednutí do křesel v místní filharmonii začal program. Lidé se na podiu střídali jak na orloji, chvíli mluvil Kobliha - výraz, jež zazněl z úst jisté L.K. ze Žďáru na adresu nejmenovaného biskupa, chvíli mluvili lidé z Vesmírného týmu a verbovali do vesmíru, nemohlo samozřejmě chybět ani Svědectví manželů, k tanci a poslechu hrála známá skupina Veka (je má sváča) (známa je také její nekomerční koncertní šňůra pod názvem "Ježíš je má skála tour") a na konci všichni dostali bagetu a fruko.
Po programu v městské filharmonii následoval program na místním BiGy. Někdo si zašel na přednášku o knížce Davida Browna Šifra mistra světa, někdo zašel na krátkometrážní film Most, někdo třeba na přednášku "Řeholnice online", další zase na sobotní partii s panem houslistou atd... a pak jsme se víceméně všichni šťastně shledali u Ferdy.
Tam jsme zavzpomínali na časy, kdy se po návštěvách v tomto zařízení kopaly přímé kopy po autobuse, dali jsme si něco na zub, a spokojeně před třetí hodinou odešli, abychom ještě zastihli Koblihu v katedrále svatého Ducha.
Po mši, která proběhla tak jak měla jsme se naposledy rozloučili s ostatními účastníky, rozžehnali jsme se i s páterem z Čáslavi a utíkali na autobus. Takže díky!!

Kam ten svět spjeje

4. dubna 2007 v 22:44 | pavel |  Kluci a děvčata
Uplně náhodou procházím svou sbírkou fotek a co nenajdu.... Schválně jestli poznáte, kdo to je na tomto obrázku :)
Fotka je patrně pořízena z Hradce Králové při akci tzv. Diecézního setkání mládeže, které měl pod patronátem sám velký Kobliha a které se hodně moc vydařilo. Díky Ferdo.
Více informací o této akci, jíž se mimo tisíců jiných účastnil i reprezentativní vzorek nás příbuzných, naleznete v rubrice Akce Málkáčů.

Bude se točit!! ??

3. dubna 2007 v 21:57 | pavel |  DMIB
Společnost DMIB se rozhodla pokračovat a natočit snímek, zatím s pracovním názvem Petarďáci. Děj je uchováván v naprosté tajnosti, ví se pouze, že se za kameru postaví ostřílený a zkušený kameraman Džohny Malkovich, v hlavních rolích se objeví například zkušený a protřelý herec Petr Kubík, známý spíše jako Ezofág, dále pak Vojčislav Halik, Pavel, Zátka, Rozum, a nesčetné množství dalších více či méně známých herců. Scénickou hudbu zatím skládá a nahrává známá punk-rocková skupina Šatlava, počítačové efekty a animace skládá Jarda Kubík, kostýmy se shánějí v nejrůznějších šatnících na Základně a scénář je tajně po nocích dopilováván na těch nejbezpečnějších místech.
Takže držte nám pěstě, třeba se ani nenadějeme a další snímek DMIB bude na světě!

Stanování 2007??

3. dubna 2007 v 19:23 | pavel |  Akce Málkáčů

jo jo, je to tady. Blíží se léto, a akcí, na kterých se dají vyválet pořádně šunky bude spousta. A mezi nimi můžete naleznout jednu, malou a skromnou, s dlouhou a bohatou historií.. Ano ano, Stanování.
Tak co, pojedete letos?

Anketa

3. dubna 2007 v 18:33 | pavel
Přidávám první anketu. Odpovězte prosím pečlivě a svědomitě a pravdivě :)

startujeme

1. dubna 2007 v 12:56 | pavel
Tak se mi podařilo, teda snad, rozjet blog, jenž je určen jak pro členy Rodu, tak i pro ostatní. Trochu se na to ještě podívám, a uvidíme. Kdyby se to nechytlo, tak se dá lehce zničit, takže pohoda.