100 let skautu v ČR

22. dubna 2007 v 21:58 | pavel |  Aktuální situace
Ve dnech 20.-22. dubna proběhla v tomto roce jedna z největších akcí, jíž se náš klan účastnil. Jednalo se o oslavu 100 let skautingu v ČR.
Zpočátku to vypadalo, že se z Přibyslavi účastní úctyhodných 11 skautů, nakonec se ale počet zaokrouhlil na 9 a tak se v pátek v pozdněodpoledních hodinách mohlo vyjet. Ve vlaku jsme ze zjištných důvodů hledali volné kupé, ale bohužel se nám nedařilo, a tak jsme byli nuceni před Světlou sednout do kupéčka s jedním pánem co moc toho nenamluvil a s druhým, bývalým skautem, který zase naopak vyprávěl o putování po Švédsku, Norsku, o stopování do školy i o tom, že poprvé si dal špeka ve svých patnácti letech na skautském táboře.
A tak jsme za družného hovoru dojeli po osmé až do Prahy, kde jsme se sešli u sochy svatého Václava s Rejwim, jenžto nám zařídil ubytování v ZŠ na Štěpánské ulici poblíž Václavského náměstí.
Ubytovali jsme se, zjistili jsme že se škola zavírá v 11 hodin, a proto jsme se moc nemeškali a vydali se rychle na metro, abysme ještě stihli u Rejwiho na koleji koupit bagetu, projet se metrem, tramvají i autobusem a nakonec, přesně v 11 a nějaký drobný, zatlačit na dveře ZŠ (byla tam cedulka TLAČTE!!) a jít spát.
Večer se nic moc zajímavého nedělo, všude voněla příroda (konkrétně třešně), jedli se oříšky a pila se poděbradka CitrusMix a postupně jsme asi kolem půl jedné usnuli...
Ráno jsme se vzbudili, pochopitelně jako poslední z celé školy, spáchali jsme hyenu a vyšli jsme do víru velkoměsta. Nedošli jsme ani nikam moc daleko - naše první zastávka byla Národní muzeum, které bylo, stejně jako kupa jiných věcí, pro skauty zdarma. Viděli jsme lovit mamuta, vymřelá i živá vycpaná zvířata, hromady šutrů, malou sošku obtloustlé ženské - ideál to ženské krásy několik let zpátky, nahlédli jsme do chýše člověka - lovce mamutů, a v neposlední řadě si také došli na záchod.
Z muzea jsme to vzali hákem Václavákem a došli jsme k Mostecké věži - mezi kostelem nejsvětějšího Salvátora a Karlovým mostem. Tam jsme se rozhlíželi v šíř i v dál, od paní jsme dostali za úkol pozdravovat v Přibyslavi Honzíka (několik Honzíků nám vyvstanulo na mysli, ale jak jsme nakonec zjistili, jedná se o Honzíka Žižku...cha cha cha) a z přeplněné věže jsme se před polednem dostali dolu.
Pak jsme rychle spěchali, abychom zastihli Ewu Farnou, jak nám zazpívá nějaké své hitovky, z nichž nejlepší (nejznámější) asi bude Měls mě vůbec rád...
Naštěstí vystoupení netrvalo dlouho, a tak jsme mohli přejít k dalšímu bodu našeho programu, a to vylezení na Staroměstskou věž. Zde jsme narozdíl od jiných shnilotin vyšlapaly pěkně pěšky, nikolivě výtahem, a rozhlíželi se opět po krajině.
Z věže jsme sešli ve chvíli, kdy na pódiu začínalo vystoupení břišních tanečnic. Také však netrvalo extrémně dlouho, a my tak mohli projít okolní stany, kde jsme se mohli zadarmo najíst cizích jídel (Jamajské koláčky, švestková Africká polívka, Mexické buchtičky, Kanadská zázvorová limonáda, voda z baobabu či arabské pečivo), pokecat s ostatními skauty a skautky (a sem tam se vyfotit), koupit si klobásu a sednout si na zapovězenou restaurační zahrádku nebo dokonce jít za kapelou Ready Kirken a poprosit je o podpisy a o společnou fotku...
A skutečně, kluci z kapely se s námi rádi vyfotili, za což nám vynadala pořadatelská služba, že to nemá cenu, že tohle dělat nemůžeme... ale pěkně po skautsku - fuck off :).
Jak jsem již nastínil, skupina Ready Kirken tam skutečně hrála. A vystoupení stálo opravdu za to. Trsali jak skauti tak i oldskauti, šlo prostě o super zakončení odpoledne. Na závěr se vyvěsil skautský šátek složený z více jak dvou set skautských šátků všech zemí světa..
Bohužel po tomto ceremoniálu jsem já, s Honzou Jajtnerem museli odjet, čímž bych předal pomyslné slovo jiným, těm, kdož tam byli a vydrželi až do konce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rejwi rejwi | 23. dubna 2007 v 12:51 | Reagovat

Měl si zůstat, sobotní večer byl neméně vydařený. Nemluvě o celé neděli :-)

Stihli jsme ještě spoustu věcí: Lanovku. Hvězdárnu. Vodárnu. Kino. Kostel.Věž...

2 Lidunka Lidunka | 10. května 2007 v 19:15 | Reagovat

Kdo je ten pěknej kuk v tom pruhovaným triku?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama