Setkání ministrantů

19. dubna 2007 v 21:56 | pavel |  Aktuální situace
Zítra - v pátek - tomu bude už týden, co jsme se zúčastnili diecézního setkání ministrantů. Akce, jako snad skoro všechny z okolí, se účastnilo i nemalé procento lidí a členů našich rodin.
Přijeli jsme do Pardubic v pátek 13.4. v odpoledních hodinách. Po krátkém bloudění jsme nakonec našli místo našeho nocování - salezijánský centrum mládeže.
Jen co jsme se ubytovali, vyšli jsme na hřiště, kde jsme si dali fotbálek a naučili kluky pardubický hrát pořádnej fotbal (vyhráli jsme asi 10:2)
Po večeři jsme šli spát.
Ráno jsme vstali a utíkali přes celé Pardubice, které zrovna žili bojem Pardubic se Spartou, na nějakou faru. Tam jsme se rozdělili do skupinek (Přibyslav byla jedna skupinka dohromady) a vyšlo se na celodenní hru - hra mi připomínala tipickou hru pro Stanování - Koho den neuvidím, ten vyhrává!; Došli jsme mimo jiné do Prahy, Říma, Verony, Libice nebo do Břevnova, viděli jsme přepadení Poláků v Hvězdně, život mnichů v Břevnově, pávy a nakonec na závěrečné mši i Koblihu. Celý den byl pojat jako vzpomínka a naučení se něčeho o svatém Vojtěchu, který shodou okolností měl toto pondělí svátek. (Takže všechno nejlepší Vojto Halíku!!!)
Na závěr nám Kobliha poděkoval, v kostele se tleskalo asi dvacetkrát - vzpomněl jsem si na jednu přezdívku ze serveru signaly.cz Nečum a tleskej - a po mši jsme se každej rozeběhli k vlaku, abychom stihli do večera přijet.
Ve vlaku se pak již nic nedělo, co by stálo za zmínku (rozumněj "mohlo se zveřejnit") snad jen to, že jsme za nalezený mobil utržili flašku vodky :) a každý účastník této odvážné akce se kolem půl deváté šťastně a ve zdraví vrátil svým majitelům.
Všem se to dozajista líbilo, i když jsme v soutěži nedopadli kdoví jak výborně - skončili jsme 11. z celkového počtu 16ti ministrantských týmů, nicméně to byl hezký den, počasí přálo, takže díky!!

Jo a kdyby měl někdo nějakej poznatek, nějakou reakci, nějaký doplnění či upřesnění :) tak piště ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rejwi rejwi | 20. dubna 2007 v 16:09 | Reagovat

Já bych zareagoval na poslední větu a přidal bych malý poznatek. Zaslechl jsem již od několika lidí, že ministranti jsou pěkný kobylky. Co si o tom myslíte ? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama