Žďárská pouť

13. května 2007 v 13:35 | pavel |  Aktuální situace
O víkendu, 12. a 13. května se v nedalekém Žďáru nad Sázavou konala tradiční (někteří jazykové tvrdí že v republice druhá největší) pouť. No a i my jsme se rozhodli, že se pojedeme podívat.
První zajímavá situace vznikla hned při rozhodování, jak se do Žďáru dostat. Z aut, co byly na skladě se nám jako nejvýhodnější jevilo zapůjčit si šedivou "Monarchovu" škodovku. A taky že jo. Ve tři hodiny jsme jí nastartovali a v půl čtvrtý konečně vyjeli. První zastávka byla krátká, naložili jsme ještě Rejwiho a rozjeli se.
Nedojeli jsme však nijak moc daleko, další zastávku jsme totiž naplánovali na benzince. Načepovali jsme takřka plnou nádrž, zaplatili 150 Kč (ještě jsme jim padesátník nechali) a sedli do auta. Řidič (úplnou náhodou já) chtěl nastartovat, ale nic. Jen se v motoru něco jednou otočilo, to bylo vše. Museli jsme tedy auto opustit, vzít to "do teplejch" a roztáhnout jej. Poprvé se to nahodit nepodařilo, museli jsme tedy docouvat zpět k benzině a zkusit to znovu. Napodruhé už se motor rozezvučel a my si oddechli. Vyjeli jsme vstříc novým dobrodružstvím.

Další překvapení nás čekalo takřka hned, a to na rovince před Romovem. Auto, do té doby celkem slušně jedoucí, se začalo cukat, a z optimálních čtyř válců začali pracovat jenom tři. Nutno podotknout, že tato vada se objevila již při výjezdu z babiččiný garáže, nicméně pak se rozjel i čtvrtý neposlušný válec.
Poté se již cestou nic nestalo, snad jen že jsme málem přejeli jednu babku jedoucí na kole na rovince mezi Hamry a Žďárem. Klasik by stáhl okýnko a zakřičel by na ní něco s tím spaním v rakvi místo ježděním na kole na silnici, nicméně my jsme se nenechali vyrušit a dojeli jsme šťastně až k bytovce na Jamborové ulici.
Tam jsme se vyložili, auto jsme nenechali u garáže, jak je zvykem, ale nechali jsme ho (prozřetelně) v kopci, aby se nám pak lehčeji roztláčelo, zapomněli rozsvícená světla (!!!) a vešli do bytu, kde nás již vítala rodina Kubíkova.
Přijeli jsme však někde kolem čtvrt na pět, dali jsme si proto jen jedno pivko, nějaký ten zákusek a už o půl jsme vyrazili, abychom došli zavčasu na Zelenou Horu.

Došli jsme tam něco po páté, prohlídli si nově vykácené okolí kostela a vešli dovnitř. Mši jsme přečkali na ochozu, odkud jsme viděli mnoho známých tváří (např. Jan "Fixa" Křtitel, Vojta Šenkýř, farář nebo nějaký lidi v krojích). V celém kostele bylo narváno, lidé se tlačili i venku. Vevnitř byl kostel krásně vyzdoben nerez lešením, od země až ke stropu, venku pak vše jak má být.
Po mši jsme se před kostelem srazili s dalšími známými i neznámými lidmi, prohodili pár slov o všem možným a vyšli zpátky ke Kubíkům.
A vzali jsme to samozřejmě přes pouť. Ta byla sice velká, hodně lidí vůkol nás, ale nijak nás moc nenadchla, sehnali jsme jen vatu (a to ani ne od Večeřů) a šli zpět

U Kubíků jsme pobyli nějakou dobu, pojedli výborné maso, zajedli chlebíčkama a osladili to cukrovím (trubičky byli nejlepší).
A po jedenácté hodině jsme se rozloučili a že pojedeme. Jenže "Monarchovka 120" si řekla NE. A prostě jsme se nerozjeli. Dvakrát jsme to vycouvali do kopce, dvakrát jsme to rozjeli z kopce..ani náznak nějaké spolupráce. Museli jsme tedy zpátky ke dovnitř, strejdové dali baterku nabíjet a my kecali za stolem. Asi za hodinku jsme přišli k autu zpátky, nastartovali a.....chytlo to.
Cestou jsme ještě na benzince opravili pojistky, jelikož nám nesvítila zadní světla, kontrolky a nestírali stěrače, a v jednu jsme se dostali domu.
Byla to pěkná pouť.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lidunka Lidunka | 13. května 2007 v 19:48 | Reagovat

Jak jste mohli být v jednu doma,když jste odjížděli o půl druhý?

2 rejwi rejwi | 14. května 2007 v 18:31 | Reagovat

To víš, monarchova škodovka umí taky mimo jiné cestovat v čase. :D :D :D

3 zátka zátka | 15. května 2007 v 10:18 | Reagovat

Hlavně že byla sranda hlavně s Pájou Kubíkem.

4 rejwi rejwi | 18. května 2007 v 15:32 | Reagovat

Paja, to je rétor :D

5 Lidunka Lidunka | 19. května 2007 v 15:47 | Reagovat

S Pavlem je vždycky sranda,hlavně když mu naběhne žíla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama