Červen 2007

Taková malá rarita... (je okurková sezona)

22. června 2007 v 12:48 Bodyho štěk
jestli si všimnete, co je na té fotce tak zvláštního... :)

Aféra pokračuje...

17. června 2007 v 2:29 Aktuální situace
Aféra z více jak měsíc starého turnaje v malé kopané v Žižkově poli zdá se, nebere konce. Podle našich zpráv dne 10.6. zasedala Disciplinární komise Macourovského svazu malé kopané a měla na stole návrh na udělení trestů pro hráče Radka M., Těpice L., a Ondry Č.
První jmenovaný byl obviněn z nesportovního chování, kdy po surovém zákroku vzal míč a kopl jej do svíjejícího se protihráče. Za svůj zákrok uviděl na místě červenou kartu, a Disciplinární komise mu navíc vyměřila 3 zápasy nepodmíněně. "Já ho nechtěl nakopnout já jen chtěl podat míč aby se rychleji rozhrálo a naš tým měl víc času na zkorigování výsledku zápasu" dušoval se potrestaný hráč.
Druhý v pořadí, Těpic L., je obviněn taktéž z nesportovního chování, a to z nadávek a urážek protihráčů. V pravidlech sice není ani zmínka o takovémto chování, proto nejspíš potrestaný vyfasoval "pouze" stop na dva zápasy podmíněně.
Třetí z potrestaných je Ondra Č. Hráč dostal trest dvou zápasů za nedovolené nastoupení za cizí tým. Do 15. července mají všichni tři potrestaní možnost podat odvolání. "Ne!" odpověděl hráč Radek M. na otázku, zda podá odvolání proti rozsudku..
Podrobnosti z jednání Disciplinární komise naleznete ZDE

Vyhodnocení ankety

14. června 2007 v 20:42 Neodmyslitelně k nám patří...
3.6., v den výročí úmrtí Franze Kafky, v zahraničí nejznámějšího Čecha (..), sem na blog Rejwi umístil anketu. Anketa ta měla veliký ohlas, co do počtu hlasů, tak i do počtu komentářů. Nyní, kdy již pomalu upadá v zapomnění, bych vás chtěl seznámit s výsledky.
Hlasování se účastnilo k dnešnímu dni 51 lidí. Výsledky jsou proto značně objektivní.

Na krásném třetím místě, s počtem 10ti hlasů se umístil Famosní Medvěd. Jeho syrový rockový hlas ve spojení s barokním prostorem si třetí místo více než zasloužil.
Na druhém místě, s 12ti hlasy se umístil Gangsta Rozum. Tento žalmista si lidi podmaňuje romanticky hlubokým hlasem, punkovou vizáží a v neposlední řadě i úsměvem na rtech.

No a celkovým vítězem se stává, s počtem 20ti hlasů, Pan kostelník Václav. Na zpěv žalmů v podobě našeho vítěze se těší celé rodiny, během zpěvu je celý kostel ponořen do krásného ticha a lehce ochraptělý hlas Václava je všechny hladí po duši.
Nutno však podotknout, že od návštěvy misionářů je tento jev spíše vyjímečný, zato však pro nás cennější.

Už je o5 v Přibyslavi

12. června 2007 v 21:15 | Rozum |  Aktuální situace
Důstojný otec Pavel Sajtner opět v přibyslavi!!!!!!
Dnes je úterý, ale to asi víte.V úterý se schází místní chrámový sbor.Zkoušky jsem se zůčastnil i já.Kydž jsem byl již na odchodu a vycházel jsem z fary přijelo nějaké auto.Z něho po chvíli vystoupil bývalý jáhen nyní již farář Pavel S. Byl očividně spokejný s tím, že se nachází na již jím dobře známém místem.Je v Přibyslavi!Auto měl plné dárku,různé květiny, dostal novou kytaru(značky Cort),a spoustu pěkných dárků!Vše se mi je snažil ukázat.Opravdu krásné.Jeho mysl se nyní již připarvuje na první mši svatou v Přibyslavi.Odslouží ji zítra ráno(středa 7:00).Přes dobu, kterou Pavel pobýval po různých koutech naší republiky nezapoměl na středeční fotbal.Sám říkal, že se teší a doufá, že nevypadl ze své ohromující formy z posledního utkání.A proto mě prosil jestli bych na příští středu od 20:00 nedomluvil fotbal.Proto vyzývám všechny stávající i nezapojené fotbalisti na středeční fotbal.Tak tady:20.6.2007 20:00 fotbal(Asi u Syberu).
Všechny náštěvníky našeho blogu Pavel pozdravuje a těší se na brzkou viděnou!!!!

Tour de Beer

12. června 2007 v 15:33 | pavel |  Aktuální situace
Po třech letech plánování je to tady!! Jedna z etap Tour de Beer zavítá v jednu letní sobotu (datum ještě neznáme) i do našeho malebného města a jeho nejbližšího okolí. Trasu pořadatelé ještě nevyměřili ale měla by propojit vesnice Velkou Losenici, Račín, Polničku, Borovou, Macourov, Žižkovo Pole, Stříbrný hory, Dobrou, možná i jižně položené vesnice Dlouhou ves a Šlapanov, Nové Dvory a v neposlední řadě i Přibyslav.
Seznam všech závodníků ještě není kompletní, kvalifikovalo se zatím jen několik cyklistů. "Já povedu peloton" nechal se slyšet sám velký Káďa, a na kole s borovicovou šiškou místo zadního světla se bude držet dozajista v předních pozicích...
A jak to všechno dopadne? Bude to skutečně Tour de Beer? Nebo i Tour de Kofola? A bude tam Tour de Sranda? Bude nám přát Tour de Počasí? A Tour de Tajemný Zdojek?

Byla to Sláva!!!

10. června 2007 v 22:35 | rejwi |  Aktuální situace
V sobotu se v sídelním městě našeho osvíceného biskupa Dominika konala velká sláva (a Sláva zde opravdu byl). Všemi milovaný kaplan Pavel Sajtner, zde byl totiž samotným biskupem před zraky velkého množství věřících pomazán na kněze. Sláva to byla veliká.
Silná sestava farníků odjížděla již brzo ráno plným autobusem. Mládežnická sestava, ke které patří valná většina návštěvníků tohoto blogu obsadila tradiční místa vzadu, a jala se tropiti vylomeniny po celou cestu. Spestřením naší výpravy byla přítomnost Mariete, milého holandského děvčete které v těch časech pobývalo na výměném pobytu u "marušky"( v podsvětí známé pod děsivým pseudonymem "Bláža").
Vážnost celého obřadu byla zvýrazněná jeho délkou, nebylo tak tak náhodou že se některým z této slávy zatočila hlava(a to doslova).
Po obřadu následovala chvíle, kdy se každý snažil Pavlovi popřát, takže na náměstí JPII se strhla velká tlačenice. Byli jsme rádi že se nám podařilo ze sevření uniknout do kultovního podniku U Ferdinanda (znalí vědí).Valná vetšina z nás si zde vychutnala jeden až dva sexy pulitříky kofoly.
Po té co pan kostelník došel k autobusu a napočítal do 10 jsme odjeli domů s krátkou přestávkou na zmrzlinu u známého supermárketu Málek. Cesta autobusem byla spestřena občasnou snahou některých osobních aut náš autobus předjet, což se jim né vždy podařilo.K velké radosti osazenstva zadních sedaček : -D

Oslava narozenin a večer plný zděšení a ŠOKujících odhalení

4. června 2007 v 22:09 | pavel |  Aktuální situace
Na první červnovou sobotu, na svátek Jarmila, v den, kdy před třiceti lety zemřel Vladimir Vladimirovič Nabokov- americký prozaik ruského původu, se uskutečnila na Přibyslavské faře, respektive na farním dvoře a ve farní stodole, megaOslava 5ti lidí, kteří zde slavili své osmnácté narozeniny. Těmi pěti vyvolenými, kteří i přes pesimistické prognózy špatného počasí či nezkušenosti v zařizování oslavy pro tolik lidí, byly: Luďka Kubíková, oslavenkyně to ze Žďáru, Alča Halíková, bytem v Dobré, Míša Niklová, bydlíc v Dlouhé Vsi, Maruška Blažíčková, jediná oslavenkyně z Přibyslavi a Honza "Křeček" Křesťan, z Žižkova Pole.
Oslavenkyně: Alča, Lída, Míša a Maruška

Všem dotyčným již osmnáct bylo, snad jen s vyjímkou posledně jmenovaného, který toho velmi litoval, jelikož si nemohl ani připít vynikajícího sektu.
Oslava sice začala až po šesté hodině, nicméně samotná příprava probíhala již daleko dříve. Již v pátek večer jsme se s Rozumem a křečkem nic netušíc najednou ocitli v autě a ujížděli směrem na Nový Dvory u Polné, kde na nás měla čekat bedna na prase. A skutečně. Po chvíli hledání jsme na návsi našli 3 vzrostlé lípy s křížkem pod nimi a žlutými vraty naproti, za kterými jsme nalezli nějakého pána s bednou. Bednu jsme naložili, hodili řeč, zalezli do auta a přes Vježnice se vrátili zpátky na faru.
V sobotu ráno, v den D, se na farním dvoře sešla skupinka lidí pod vedením řezníka Jiřího Křesťana a jeho mrtvého prasete, a začala připravovat prase na rožeň. Zároveň dorazili i nějací oslavenci, kteří se vrhli na přípravu a dekoraci stolů, míchání zeleninových i ovocných salátů, uklízení ve stodole a vůbec celkově to připravovali.
Přípravný tým ve složení: pan Halík, oslavenkyně Alča, skaut Jeňa, Didymos, řezník Jirka a další oslavenec Křeček. Ruka vpravo dole patří Tondovi. Za rohem je ještě schován rejwi.

Před obědem se rozešli s tím, že se po obědě znovu sejdou. A taky že ano. O půl třetí dorazil Pan řezník a celý zděšen zjistil, že ještě není pod prasetem zatopeno, že už 4 hodiny se mělo z bedny kouřit. Tak se vzala nějaká ta tříska, nějaká ta sirka, nějaký ten líh a zapálilo se.
V bedně zatopeno, první hosté dorazili, oslava může začít..

A v bedně začalo hořet. A narazil se první soudek. Na celé odpoledne se přikládání ujal Pepa, otec jedné z oslavenkyň. A obětoval se tak hodně, že si i nechal utéct televizní přenos fotbalu ČR - Wales. Nutno však podotknout, že o nic nepřišel...
Prase bylo upečeno neočekávaně rychle; dle mnohých bylo prase výborné a jedlé

Po fotbale, přibližně v 6 hodin se začali scházet první hosté, začali první gratulace. A pak to jelo. Do sedmi hodin dorazilo dle našich odhadů zhruba 70 gratulantů, před sedmou jsme otevřeli bednu s prasetem, prase stáhli z alobalu a zjistili, že maso je krásně prokřehlé, upečené, akorát tak připravené. A tak začala taková ta pravá oslava, masa bylo přemíru, lidí zhruba stovka, žen a dětí nepočítaje, srandy kopec.
Zahráli i členové skupiny Šatlava

A tak to jelo vlastně až do jedné dvou hodin, kdy byl již naražen třetí soudek, vypito téměř veškeré tvrdší pití, které oslavenci dostali jako dary, a z lidí tam zbylo jen opravdu to tvrdé jádro.
V noci se tam spontánně vytvořilo neforemné kolečko z židlí a lavic, ve kterém jsme se všichi zabydleli a otevřeli rozličná témata k povídání. Od politiky, alkoholu, přes jednu knížku, kterou dostala jedna dívčina k narozeninám až k tématům jako "kdo další bude jak slavit podobné jubileum" nebo "kdo vypije tenhle lák s vokurkama". Málem přišla na řadu i hymna...
Kniha 101. Poloha číslo 87, vysavač. Tfuj ale...

Pospolitost Společenství neohrozil ani přijdivší déšť, odejdivší řezník nebo celkem rychle vysychající zásoby piva a jiného alkoholu. Když kolem půl čtvrté pivo skutečně došlo, navrhlo se dojít pro lahvový. A tak byla další hodina zachráněna. Nicméně když skrz zavřená vrata začal nakukovat nový den a první lidé přišli do kostela, bylo na čase to trochu poklidit a jít spát.
Jo jo, je vidět, že blesk z fotoaparátu kazí oči. Zde na snímku Rozum s dívkou, jejíž identita je nám prozatím nejasná.

Nálada byla vpravdě veselá. Zde na snímku Kalda a Medvěd, po celý večer jedna z nejveselejších dvojic.

Přišla slavit i početná rodina Musilova...

... a stejně tak i rodina Málkova

Obdivuhodný čin nám předvedl poslední z oslavenců, Honza "Křečís" Křesťan. V pozadí si povšimněme nevěřících pohledů přátel.

Bratránci Petr a Pavel. Únava v očích značí o přicházejícím ránu, flašky v rukou zase o nezlomné vůli pokračovat. V pozadí na stole jediná flaška, která celou oslavu přežila.
Na závěr se to uklidilo, a bedna přetáhla do stodoly..
Když do dna, tak do dna. Poslední Poděbradka se dopíjí...

Myslím, že to byla celkem vydařená akce, na kterou zase budeme dlouho vzpomínat...

Menší anketka pro znalce

3. června 2007 v 14:41 | rejwi |  Neodmyslitelně k nám patří...
Přidávám anketku pro fajnšmekry :-)