Říjen 2007

Šok – Pogisté přistiženi na tripu

25. října 2007 v 20:17 | pavel :-)
Byl to 25. říjen jako každej jinej. Den se krátil a já z nudy kopal do drtě na ulici. Plivl jsem si na zem, abych věděl kam jít dál. Komenskýho ulicí jsem prošel fakt mockrát, ale málokdy jsem měl možnost narazit na tak podezřelou skupinku tří osob. Na první pohled z nich šel děs, na druhej zjištění, že to je parta fajn pogařů. Poznal jsem v nich současného a bývalého houslistu u pogařů oblíbené kapely a školníkovic floutka. V louži se odrážel jejich v pravdě punkový obraz. V uších mě zaznělo těch pár jednoduchých akordů a ta známá melodie i ten text, který mluví o chlívu a langoších a mě došlo, že tihle kluci ... pasou bejky. Dal jsem se s nimi do řeči a v nohách mi začalo podivně škubat. Hned jsem věděl, že patřím k nim.
Překvapivé bylo sdělení, že jdou ze zkoušky nově vzniklé kapely KaRo a Hosté. Ve skupině doposud vládla anarchie, ale správný směr jim ukázal L.J. Medvěd, který v kapele hostuje na perkuse. Tuto kapelu čeká zítra premiérové vystoupení při doprovodu večerní bohoslužby.

Nocturno 2007 - malinká anketa

22. října 2007 v 23:59 Bodyho štěk
O víkendu, 19-21. října proběhlo v Přibyslavské farní stodole Nocturno 2007. Úmyslem tohoto článku není reportáž z místa dění (bohužel, ale chybělo dostatek obrazového materiálu, a hlavně ta tvůrčí krize ještě není zažehnána..) ale takový malinký průzkum formou drobné anketky..


Abyste milí čtenáři byli v obraze: Při předposlední písničce poslední kapely (Šatlava) se zase několik divochů z Přibyslavi a okolí urvalo a dle prastaré tradice se vysvlékli do půl těla a asi pět minut tak poskakovali asi metr od podia...
Naší redakci se však donesla horká zpráva, a to, že ti mladíci zkazili valné většině návštěvníků celkový dojem z festivalu.. Více se můžete dočíst ZDE
Doufáme, že si všichni inkriminovaní vezmou z této nepříjemnosti ponaučení, a podobné chvování se již více nebude opakovat. To by pak mohli organizátoři celé Přibyslavské Nocturno zrušit. Nebo ho přesunout do Polné... ;-)
Závěrem děkujeme oficiálním farním stránkám za objektivní zhodnocení jinak velice krásného festivalu a za poukázání na tento nešvar. Děkujeme.


Celostátní setkání mládeže aneb jak se Mrkváči s Řepáky potkali na Klokotech III.

20. října 2007 v 17:01 | archiv |  Trocha historie
(Z důvodu vleklé tvůrčí krize, která postihla všechny zainteresované blogery asi tak jako epidemie Virus Cubicus, kdy zjevně z otupělé letargie nepomáhá ani zprovoznění nového farního blogu, bylo potřeba zajistit další elementární fungování blogu. Zapátrali jsme proto v archivech a nyní zde uveřejňujeme torzo jedno z nikdy nedokončených příspěvků týkajících se Ceslostátního setkání v Táboře. Doufám, že bude nejen pobavením Vám čtenářům, ale že bude i výzvou pro věci znalé blogery, aby neváhali přemohli svoji netečnost a konečně něco napsali...)
Páteční ráno vystoupala brutalita ubytovatelů vrcholu. Chvíli po osmé přiběhli a lítým řevem nám oznamovali že do dvaceti minut musíme opustit budovu, protože pak ji na tři hodiny zamknout. Za ty všechny dny jsme byli na takováto vystoupení již zvyklí a proto pro jiné nesnesitelný jekot byl pro nás jenom bzučením mouchy v naších uších. Během oněch dvaceti minut se ještě každý z nás stihl v klidu nasnídat poklidit si a někteří dokonce stihli i sprchu v dámských umývárkách.
Jak si sračkeři ustlali tak si také lehli...
Dopoledne jsme se učastnili programu na hlavním podiu, kde vedl katechezi známý vymítač ďábla Vojtěch Kodet. katechezwe to byla jímava a hluboká, akcentovala zejména problematiku eucharistie v kontextu života mladého člověka, a stím spojenou symbliku obětování se jako dar pro druhé.
Poté následoval chutný oběd, po jehož konzumaci využili někteří chvíle volna k tomu aby podstoupili svátost smíření. Odpoledne pak bylo věnováno křížové cestě a workshopům. Sám jsem s bandou mrkváčů a dalším tisícem lidí navštívil přednášku Vojtěcha Kodeta (ano, toho samého co měl katechezi) na téma Okultismus. Byla to docela síla, až běhal mráz po zádech.
Večer jsme se sešli k večeři, která některým připadala jako nepoživatelná, ale opak byl pravdou. Program celého dne jsme zakončili mší svatou na hlavním podiu, která byla sloužena v latině, aby to mělo šmrnc. Večer ještě Mařenka a spol. uspořádala malý happening před ubytovnou, který zakončila obligátní roztržka s ubytovately při cestě do spacáku....
...