Prosinec 2007

Šťěpánský fotbal, nová to tradice

27. prosince 2007 v 11:25 Neodmyslitelně k nám patří...
Abych přerušil dlouhou šňůru neaktivnosti a pomalého skomírání blogu, rozhodl jsem se vložit sem malinkou připomínku před rokem vzniklé tradice. A to takzvaného "Štěpánského fotbalu"... Stejně jako loni i letos se sešlo několik nadšenců a v místní hale jsme uspořádali fotbalový zápas. Pro ilustraci přikládám několik fotek. Pozornější z vás možná dle fotek poznají drobný rozdíl...

26.12.2006

26.12.2007

Silvestr, část druhá

15. prosince 2007 v 9:45 Aktuální situace
Dnes by tomu měli být dva týdny do odjezdu několika jednotlivců, dvojic a všeobecně entic do malebného podhůří Orlických hor, do krásné, sudetské vesničky Klášterce nad Orlicí.
Dle předpovědí (jak těch, kterým se nedá moc věřit - z televize a internetu, tak podle zkušených místních horalů) by měly být kopce vůkol (pro běžkařskou část osazenstva), stejně jak stráň pod chalupou (pro ty s pytlem a senem) a černá sjezdovka v Pastvinách (pro snowboarďáky a jiný sjezdo-sračkery) zachumelená.
Vzhledem k tomu, že do plánovaného odjezdu (v sobotu vlakem či auty) zbývají ještě dva týdny, je na všechno ještě dost času. Někdy po Vánocích (a ještě před silvestrem) proběhne krátká informační schůzka, kde by se měli doladit poslední drobné detaily výpravy (jak se tam dopravíme, co tam budeme jíst, jak tam budeme spát, co s sebou vezmeme atp..).

.

Na závěr článku bych chtěl upozornit, že tento článek je taková malá vyjímka. Vážně není jeho úmyslem (jak u jiných článků) někoho zesměšnit, urazit nebo, nedejcože rozpoutat nějaké hádky. Má čistě informační charakter, mezi řádky se nesnažte číst, nic sem tam nepsal.
Pokud si však někdo myslí, že se mu pletem do života (teď nemám na mysli "chalupu", "kunu", "pařez nad chalupou", "morfeuse špálka", "kout na malou potřebu" či jiný klášterecký relikvie, ale normální reálný lidi).. tak ať se ozve. Stejně ale asi nic nevyřeší..:-)

Páteční Katovna

15. prosince 2007 v 1:45 | Zívám: Čapek??? |  pokus co hned smažu
Slavia - Sevilla 0:3
Adéla: Kde máš křehuli
Albín: Kohože?
Pavel: Jako Mařenku? Prej volala teta, že musí domu
Pazi: Piš to piš to!!!
Albín: Napište že zkoušíme nový literární žánr
Pežot: Slavia kurva prohrála
Adela: :-D tak to je dobrý
Pazi: že sem neslyšel telefon
Pavel: To já taky ne
Pežot: Jo, ale řekla to až na náměstí, moc sem to nepochopil.
Pazi: Taky sem to tam pěkně votočil, co? a ještě sme nabrali dominiku.
Albín: No jo, poď do mě ty koblížku (albín mluví k lahváči bernarda).
Pežot: Musíme přemýšlet.
Albín: Tuhletu techniku nazveme blogový proud vědomí.
Pežot: To je pěkná píčovina
Adéla: Jsou zavřený dveře?
Pazi: Padesátka kvasnic je na zejtřek. Za deset korun je dotovaný.
Pavel: Pak to prdnem i na váš blog.
Pežot: Teď nebudou vědět, kdo je to M v nadpisu.
M: haaaaaaaa
Adéla: Jo, jedem Míšo na ten silvestr?
Michala: No jasně, já jedu!
Albín: Víš jaká by to byla provokace, kdyby nakonec jely jen holky?
Pavel: Ty já sem s kubíkem rozhodnutej, že pojedem taky.
Pežot: To by bylo skvělý
Pežot: vydrž prďka, vydrž
Pavel: To tam nemůžu napsat, to je mimo koncepci
Pazi: ale to je jedno
Pežot: nejmenuješ se náhodou lemry?
Adéla: Něco pít musíme, na sucho to nepude. Chceš ještě jedno?
Michala: To asi nedáme.
Adéla: K tomu perníku to červený de!
Albín: Už pro to jdu.
Adéla: To je bio víno z ekologicky kontrolovaného zemědělství
Pežot: To fakt existuje? Ještě řekni že vymyslí bio pivo a pivovarnictví bude v prdeli
Adéla + Michala: Tys to ještě nepil? To ale fakt existuje!!
Adéla: Nepoužívají chemický látky, postřiky, my sme z něj uplně nemohli ve Vídni
Pežot: Ty jo, tak to je hustý. Co ještě nevyrábí jako bio? Ještě tak Biocigarety. Nebo bioslivovici.
Albín: Nechceš taky tohle víno?
Pežot: Ne já piju pivo
Adéla: Ale bylo fakt dobrý
Albín: Tak nechceš skleničku?
Pežot: Ne, díky, já bych to stejně nepoznal... Hmmm, je dobrý (srkaje doušky vína). Když ale portský je stejně nejlepší
Pazi: to jo, to se dobře pije. A pak glum.
Albín mezitím rozlejvá skleničky vína
Pežot: Tuhle sem slyšel, co pani učitelka říkala dětem, když uvidí satana Clause, toho americkýcho šulína. Zavřete sobi, ucpěte komín ať sem ten šulín nevletí..
Pežot" Dopsal jsi tu básničku????
Pavel: Cože???
Pežot: Tak ján ji řeknu znova... tu básničku...Adélko piš...
Pavel" Albo, kde je tady záchod???
Abin: Tam, kde je bazén, tak do leva...
Pavel: Cože??? A nespí ntam někdo???
Albin: Ne... Asine ještě, počkej....
Pežot: Áďo píšeš mojí básničku?.. Jak to, že ne??
Eeeeeeeeee Zavřete sobi ucpěte komín, ať sem nevletí ten americký šulín. Otevřete okno, oblečte kožíšek, symbol českých Vánoc je přece Ježíšek. A máš to.
Adéla: Aha... Hmmm.................................................
(další díl katovny naleznete na sousedním blogu)

PS: Situaci ohledně aféry, jež rozhýbala tento týden stojaté vody místního bloggerského světa, budeme i nadále pečlivě sledovat. Redakci se doneslo, že kvůli článku, jež mnoho lidí zesměšnil, urazil a někomu se (prý) vetřel do soukromí, teď budou Na Základně popotahováni nejen Honza (autor a fotograf) a Pavel (spoluautor a recenzent), kteří jsou na něco podobného zvyklí, ale své si prý schytala i jistá osoba z Vježnic, jež je zcela mylně považovaná za Klama. Redakce se mu tímto moc omlouvá (jestli je na tom šplochu pravdy trochu) a věří, že jeho příspěvky budou i nadále obohacovat náš slovutný blog.

SKANDÁL !!! MAŘENKA S ALBÍNEM JSOU SPOLU DÁL NEŽ SI KDOKOLIV MYSLEL!

10. prosince 2007 v 21:19 | redakce |  Kluci a děvčata
Již několik týdnu se ve virtuálním i reálném prostoru čile diskutuje o možném blízkém vztahu Mařenky a Albína, obou to proslulých bloggerů. Naší zvídavé redakci se podařilo získat několik významných faktů, které dokládají, že Mařenka a Albín spolu zcela určitě chodí a kdo ví možná i něco víc.
Vše začalo, když byla Mařenka spatřena v restaračním zařízení u Henzlů v Dobré po páteční mši svaté na sklonku měsíce října, a jako náhodou seděla zrovna vedle již zmiňovaného Albína. Dodejme jen, že v inkriminovanou dobu se na místě obvykle schází nechvalně proslulá formace skalních bloggerů, punkXsračkerů, šatlaváků, mariášníků a KaRo a hostů.

Další informaci odhalující pozadí tohoto zapeklitého příběhu nám poskytla Amalie S., která je detailně obeznámená s případem. " Náš Albín dal na loutkovým divadle jedný holce pusu, heč.....a asi budou mít miminko nebo co" sdělila našemu překvapeném reportérovi. A opravdu zmíněné představení loutkového souboru navštívili jak Albín tak také Mařenka, v doprovodu svých mladší a zvídavých sourozenců.
Poté následoval Mařenky a Albína společný výlet za Nebeskou branou do Předklášteří u Tišnova, kde se Mařence očividně líbilo. Tato akce se dostala dodatečně napřestřes i na nedělním jednání Za Stolem, avšak všichni zúčastnění se k ní odmítli vyjádřit.

Po této události již vešel vztah Albína s mařenkou ve všeobecnou známost a proto není náhodou, že spolu navštívili i duchovní obnovu, jako již zcela etablovaný pár na přibyslavské scéně a jak je vidno z fotografií nálěžitě si to zde užívali.

K zatím poslední akci, kterou se nám podařilo zachytit. Došlo minulou neděli. Albín byl několika svědky spatřen jak jde na návštěvu za Mařenkou na známé místo pod kodovým označením W613, kdde se měl také v družném hovoru setkat s proslulým Bobem Hurikánem. O čem se spolu bavili zůstává zatím tajemstvím. Jisté je že Mařenka má již tři týdny "angínu" a nechodí do školy. A Albín je čersrvým absolventem vysoké školy. Nemyslíte, že se tu schyluje na první pořádnou čistě blogerskou svatbu?

ŠOK!!! Silvestr v ohrožení!!! (vypadá to že tohle je první díl)

2. prosince 2007 v 22:10 | Redakce Bodyho štěku - bulvární části dedamalek blogu |  Bodyho štěk
Je to tady! Již necelý měsíc před akcí zvanou Silvestr je jasné, že všechno jen tak v poklidu neproběhne. Od našeho navýsost tajného zdroje zpoza Stolu jsme se dověděli velice tajné a důležité skutečnosti. A to především to, že jistým autoritativním autoritám Rodu (ostatně jako vždy) "se to nezdá". Ve vzduchu visí všeliké sankce, především ta nejodpornější - zákaz pobytu několika jedincům. Situaci budeme nadále pečlivě sledovat.