Červené pondělí aneb Oslava Vzkříšení step by step. Část druhá...

25. března 2008 v 22:21 |  Aktuální situace
pokračování...
08:30 Přibyslav, kostel; V místním kostele, kde je od osmi mše a po níž obvykle naše squadra vychází se toho času nenachází téměř nikdo. Kromě ministrujích Tomíka a Foxe, před přijímáním i mě a někde schovaného Rejwiho snad nikdo..
*******
08:45 Přibyslav, pod věží; Kostel končí a pomalu se skupina dává do kupy. Od hlavního vchodu kráčí vedoucí skupiny Pežot s Paviánem, zjevuje se i Pazi, Ondřej, Medvěd, zničehonic se mezi námi vyskytl Dado, pak přivedl Ráďa mladý kluky Musilovi a tak dál, až jsme skončili na velmi vysokém čísle devatenácti lidí. "Ty vole, kdyby nás bylo dvacet, tak se na to vyseru" nechal se slyšet někdo z davu...
*******
09:00 Přibyslav, náměstí; Konečně vycházíme...Průvod vede Pežot, právě a jen v jeho hlavě je kompletní seznam všech lidí, který máme navštívit. My jdeme s davem... Začínáme u Zuzky Bencový, pokračujem k Pežotům, a dotřetice zvoníme u Syberů...
Kromě nás na kytaru zahrál i folkař, webmaster a žalmista Fanda Košťál
*******
09:05 Přibyslav, u Syberů; Bylo potřeba sem jít hned ze začátku, protože se ve spolku koledníků rozšířily zvěsti ohledně toho, že Albín asi ještě spí. Ale byla to fáma, Albín byl vzhůru a čekal na nás. Chvilinku jsme poseděli, dali si třeba "malou silnou kávičku se smetanou a cukrem" nebo "džusík" a vyšli jsme dál.

Fox, Adam a Paviján, na schodišti u nějaký pežotovy tety..
*******
09:45 Přibyslav, u Jany a Anety, poprvé; Nejít sem prostě nešlo. Zazpívali sme, zahráli, vyhodovali domácnost, společně sme napili a skoro v klidu odešli. To skoro tam je jen kvůli musilovic ladě, na který byl sníh a jež přímo vybízel k tomu naházet jej na dveře, okna a stěny musilovic baráku :D
To bylo ještě předtím, než se házel sníh. Být to potom, tak asi nejsme vevnitř..:D:D
*******
10:15 Přibyslav; Koledování v klidu pokračuje. Návštěvou obšťastňujeme jednu domácnost za druhou..
U Marušky Blažíčkové
U Vlaďky Bechyňové. Zde na fotce Pazi se svojí navýsost originální pomlázkou..
Nejmladší koledník.. Chudák, nosil nám těžkej košík..:D
A Albín, s narychlo upletenou pomlázkou...:)
Medvěd. S pomlázkou a stuhou "VZPOMÍNÁME"...
Adam a Dado
*******
11:15 Přibyslav, jižní konec; Přes náměstí a celou žižkovou ulici se dostáváme na jižní konec Přibyslavi, kde se nejdéle zdržujem (poté co vyblázníme na maximum Medvědova Agrostroje) v Zahradnictví Grič. Bohužel, dneska žádný "Šli dvě hyeny" nebyly...ale i tak to bylo víc než fajn..
Dado si vykoledoval konečně pořádný velikonoční vajíčko...Punk není smrt...
Albín, Markéta a Adam
Ráďa, Tomík, Pežot, Fox a ostatní ve skleníku zahradnictví Grič..
Kultura šla s náma..Ondřej, Honzík, Bernard a Kása...
*******
12:20 Přibyslav, čtvrť básníků; Již po poledni, takže v hodně nebezpečnou dobu, se dostáváme i do básnické čtvrti. Bohužel, Ježíš v teplákách nebyl doma, jeho choť měla totiž službu, ale i tak nám dalo dost zabrat, než jsme čtvrť celou prošli... Z větších zastávek bych se zmínil třeba o zastávce u Henzlů, kde na nás čekala piškotová kuřátka, chutný řízečky či menší sprška v podobě nějakých voňavek, u Lehrlů, kde jsme poseděli v kuchyni a prohlídli nespočet fotek či u školíků, kde jsme byli seznámeni s koncepcí přestavby vršku...
Poledne! a my jdem dáál...
U Pochopů; Po vopravě chlíva druhá nejoblíbenější písnička - My viděli sme Ježíše...A Kása s Foxem
*******
14:30 Dobrá; Konečně se odpoutáváme od Přibyslavi a pěší zónou sestupujeme (sbíháme) do Dobré. Štací zde není moc, ale o to víc dají zabrat..:) Po Doberským oblouku začínáme horním koncem - u Hospodků. Po zahrání zde navýsost oblíbeném songu "Na vopravu chlíva" a jiných "lidovek" usedáme na chvilku ke stolu a odpočíváme. Povídáme, klimbáme a koukáme na Harryho Pottera. Z příjemného posezení se však stává drama, a to v momentě, kdy se na stole objevuje veliký nafukovací balon a smítá několik sklenic s vínem a jiným pitím...
*******
15:40 Dobrá, náves; Po odchodu od Hospodků a návštěvě u Verči se vydáváme dál, po vesnici. Cestou se ve škarpě objevuje Dado, Pazi přepere Medvěda a vyřídí účty s jednou místní vesničankou a jejíma psama, a za chvíli již sedíme nad voňavě upečeným masem od Lukáše Sejkory. Opět jde o krásný posezení, maso fakt přijde vhod.
*******
16:40 Dobrá, před hospodou; Minulý rok jsme se sem nedostali, asi tím, že jsme omylem spustili "Koleda koleda Štěpáne". Dlouho jsme se rozhodovali, jestli půjdeme i do místní hosplůdky či nikoli, ale přece jen bylo zavřeno, tak to asi nemělo moc smyslu. Ani u Hladíků nikdo nebyl, jdeme proto k Halíkům, kde jsme čekali Alču.
*******
16:50 Dobrá, u Halíků; A skutečně! Ve dveřích nás přivítal Maxa, Alča a Soja (nebo jak se to psisko menuje). Měla to být poslední zastávka, kdyby se neozval telefon, a v něm všem známý hlas všem známé Adély. Neví se, co volala, ale to, že volala znamenalo, že holky jsou už doma. Neví se ani, koho to napadlo, ale někoho napadlo jít si s ní srovnat účty, když ráno ujela..:) A tak se šlo teda..
Alča, Dado a Maxa..
*******
16:30 Dobrá - míchačka - vejvoz - hřbitov; S Alčou a Maxou jsme se po půlhodince rozloučili a vydali se vstříc kopci. Je nutno podotknout, že z původního stavu 19ti lidí nás zbylo něco kolem 8mi. Cesta probíhala v tichosti, bez zpěvu žalmů a jiných songů, bez "problémů" s míchačkou a bez problémů s okoloprojíždějícími auty. U hřbitova následovala krátká porada, jejímž výsledkem bylo to, že se "na skok" stavíme k Adéle a pudem domu. Už sme to celkem potřebovali...
Cesta z Dobrý...
*******
17:00 Přibyslav, u Syberů; Ono "na skok" se přece jen nepovedlo. "Ty Albo, neměli byste něco k jídlu?" V kuchyni, kde jsme seděli, se prý nedalo dýchat a mnohé z ovzduší kolem bolela hlava.. "A džusík by nebyl?" Někde kolem půl šesté se od skupinky odtrhává vedoucí Pežot a vedení přebírají zkušení harcovníci Medvěd, Pazi a Fox. "A Albo, vy byste neměli ty utopence, jak minule ve sklípku?" "Neboj, donesu i pečivo!:D"
Únava je patrná snad ze všek okolo stolu...
Pazi říkal nějakej joke :D
Už dem ;)
*******
18:00 Přibyslav, u Syberů; Naneštěstí někdo přišel s teorií, že když je doma Áďa, bude doma i Iwetka. Slovo dalo slovo, vedení zabéčilo a my se konečně zvedli. Albín ještě prozřetelně stačil kontaktovat Ráďu, ať si dají doma bacha, že se tam blížíme. Ani ne za pět minut se ve venkovních dveří srážíme s panem Radkem Musilem, který z domu takticky prchá. "Ty jo, co to máš? Ty seš těhotnej? Tak to rychle na sál!!" - to se pan Musil srazil s panem Pazim.
*******
18:05 Přibyslav, u Iwetky; Po dlouhém zvonění konečně Ráďa otvírá. Iwetka je někde schovaná a čeká, až se teda otočíme, a odejdem. Vedení je ale houževnaté a rozhoduje se byt prozkoumat a Iwetku najít. Sám nevím jak to dopadlo, ale podle fotek se Iwetka schovala dobře. Nezbývá než se zase ohnout, vzít lžíci do ruky a zkusit se nějak obout...
U Iwetky; Pazi hledá...
..hledá i Dado..
Hmmm, tak ve skříni nebyla..
Tak dem teda dál..:)
*******
18:45 Přibyslav, u Jany a Anety, podruhé; Jestli jste znalí poměrů, možná víte, že mezi Iwetky barákem a náměstím a našimi domovy bydlí ještě Jana s Anetou. To že jsme tam už byli, nějak nevadí. Stavujeme se tedy i zde, na rozloučenou. "A když už sme tady naposledy, nebyla by nějaká malá slivovička?" Aneta má co dělat, aby udržela koledníky před prahem domu, i Jana má s koledníky svoje problémy... "Uhni, já nevidím" ... "Já sem vedl skauty a učil je, že naše povinnost je se podívat!"
Ty vole...
Ještě naposledy u Janulky a Anety..
Áááá, poslední malá slivovička...
*******
19:00 Přibyslav, náměstí; K Janě a Anetě se stavuje "taxikář", který de facto ukončuje letošní koledu. Na náměstí děláme strategickou zastávku na parkovišti před Mexikem, kde právě prochází jeden z místních zlodějů (všelijaký informace by jistě podali těpicové) a na kterýho vůbec nikdo z auta nekřičí a ani ho po náměstí nehoní. Před sedmou se každý dostáváme domů.
*******
19:30 Přibyslav..; "Pavle, kde seš??? My ještě normálně chodíme po koledě, teď sme byli s Dadem u babičky Musilový, na Ewišce a deme na Základnu!! Poď taky!!!"
*******
22:15 Přibyslav, u Adély v pokoji; "Ty vole, vy se tak máte, že se nemusíte spolu bavit přes ty blbý vnitřní hlasy..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janulka Janulka | 25. března 2008 v 22:45 | Reagovat

Super článek. :D Ale jen pro upřesnění: Dado s Albíkem trhnuli rekord... Koledovali u nás třikrát...:D

2 Albin Albin | 26. března 2008 v 8:53 | Reagovat

Fakt, nebude to statistická odchylka? Při tak náročných počtech jako je letošní koleda se to celkem běžně stává.

3 Fox Fox | 26. března 2008 v 9:10 | Reagovat

Řekl bych, že to bylo jedno z nejlepších červených pondělí za několik let... z mýho pohledu určitě.. Jen pro upřesnění: od Anetky s Janou sme odjížděli Pazourovic "taxíkem" po půl osmý, pak byla krátká zastávka na náměstí a domů sem dorazil před osmou večer... překvapivě v pohodě a s pocitem střízlivosti, což mě samotnýho překvapilo, ale někdy už se to tak holt seběhne...

4 Fox Fox | 26. března 2008 v 9:11 | Reagovat

Každopádně super akce a díky hlavně kytaristům za jejich hraní a všem ostatním za společný bééékání, který nemělo chybu..:-))

5 rozum rozum | 26. března 2008 v 14:44 | Reagovat

:-Dno vy ste tomu zase zhráli:-D:-D

6 Fox Fox | 26. března 2008 v 14:52 | Reagovat

Jo Rozume, chyběls nám do počtu..:-))

7 Fox Fox | 26. března 2008 v 14:53 | Reagovat

Mohlo nás bejt 20 a to už by byla pořádná banda!! Tak třeba za rok...

8 Albin Albin | 26. března 2008 v 15:44 | Reagovat

Nezkusíme na příště naplánovat trakař ? napadá mě hned několik způsobů jak ho využít ...

9 cyndejs cyndejs | 26. března 2008 v 15:50 | Reagovat

kamarádi vemte mě sebou:-D

10 adam adam | 26. března 2008 v 17:04 | Reagovat

Paráda ale rád bych viděl zbytek fotek co se nafotilo že bych udělal článek na musilovic blog

11 radek radek | 26. března 2008 v 19:01 | Reagovat

fox má zajímavou taktiku komentářů:D:D napíše jeden a vzápětí reaguje dalším:D:D

12 Lidunka Lidunka | 26. března 2008 v 19:10 | Reagovat

Cýbo, proč už nejsi v Anyvalu???????

13 cyndejs cyndejs | 26. března 2008 v 19:16 | Reagovat

sračkeři sou lepší

14 Lidunka Lidunka | 26. března 2008 v 19:19 | Reagovat

Já to vždycky říkala :D

15 cyndejs cyndejs | 26. března 2008 v 19:23 | Reagovat

jj, mělas pravdu ale teď až sem to poznal

16 Lidunka Lidunka | 26. března 2008 v 19:25 | Reagovat

Tak aspoň k něčemu byla ta cesta :D

17 cyndejs cyndejs | 26. března 2008 v 19:25 | Reagovat

jj,hlasy promluvili

18 Lidunka Lidunka | 26. března 2008 v 19:27 | Reagovat

K vám mluvili kromě našich hlasů i jiný???????

19 cyndejs cyndejs | 26. března 2008 v 19:28 | Reagovat

jo, třeba .... svatý

20 Lidunka Lidunka | 26. března 2008 v 19:29 | Reagovat

A co říkaly?? :)

21 cyndejs cyndejs | 26. března 2008 v 19:30 | Reagovat

pojď k sračkerům, v anyvalu už toho bylo dost, ale neřikám tim že je anyval špatnej, to ne. je to chce změnu

22 Lidunka Lidunka | 26. března 2008 v 19:31 | Reagovat

To nebyly ukecaný hlasy :D Ale měli pravdu!

23 cyndejs cyndejs | 26. března 2008 v 19:32 | Reagovat

řek sem že byli ukecaný,?

24 Lidunka Lidunka | 26. března 2008 v 19:33 | Reagovat

Mně teda ne!

25 cyndejs cyndejs | 26. března 2008 v 19:34 | Reagovat

tak vidíš, a musíme to rozebírat?

26 Lidunka Lidunka | 26. března 2008 v 19:34 | Reagovat

Semnou teda ne!

27 Lidunka Lidunka | 26. března 2008 v 19:36 | Reagovat

Měj se, jdu se učit :)

28 cyndejs cyndejs | 26. března 2008 v 19:37 | Reagovat

běž já nepotřebuju:-D

29 Lidunka Lidunka | 26. března 2008 v 19:38 | Reagovat

To si řekneme v červnu :D

30 cyndejs cyndejs | 26. března 2008 v 19:39 | Reagovat

blabla

31 Lidunka Lidunka | 26. března 2008 v 19:46 | Reagovat

Co to meleš???? :D :D :D

32 adam adam | 26. března 2008 v 20:41 | Reagovat

děti,děti......musíte se hádat tady?

33 pavel pavel | 26. března 2008 v 20:57 | Reagovat

přesně :) nechcete se jít pohádat na anyval blog? :D :D

34 hubert hubert | 26. března 2008 v 23:29 | Reagovat

pazi ty čuně...kam to čumíš....

35 Albin Albin | 27. března 2008 v 8:42 | Reagovat

takže hubert je Káďa ?? :-)))

36 Fox Fox | 27. března 2008 v 10:24 | Reagovat

To víš Ráďo, každej má svůj styl oblíkání, mluvení.. a taky psaní komentářů...

37 Fox Fox | 27. března 2008 v 10:24 | Reagovat

Aspoň jich je tu víc..:-))

38 adam adam | 27. března 2008 v 10:33 | Reagovat

jo...to fox jich sem za minutu dal treba dva

39 Medvěd Medvěd | 27. března 2008 v 10:44 | Reagovat

Pomlázka byla letos moc pěkná i přes ten hnus z nebe.

Po 12. hodině mám ale výpadky událostí, divím se, že jste dali dohromady časy... ale asi budou jen orientační, pač jedinej upřesnující čas je vidět u Halíků v kuchyni.

40 pavel pavel | 27. března 2008 v 11:16 | Reagovat

U syberů v kuchyni by se to taky nechalo rozluštit :D

41 cyndejs cyndejs | 27. března 2008 v 15:01 | Reagovat

hoši hoši vy máte teda problémy:-D

42 Křeček Křeček | 30. března 2008 v 20:26 | Reagovat

hej až se v sobotu vrátíme od jakuba tak tu zase bude článek co??

43 pavel pavel | 30. března 2008 v 22:33 | Reagovat

Když bude o čem psát, tak stopro. A když nebude o čem psát, tak se určitě něco vypotí..;)

44 Fox Fox | 30. března 2008 v 23:11 | Reagovat

Myslim, že bude určitě o čem psát.. kombinace Křečka s motorovkou zaručuje, že se bude dít něco zajímavýho...:-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama