Červené pondělí aneb Oslava Vzkříšení step by step. Část první...

25. března 2008 v 11:59 |  Aktuální situace
Den D konečně nastal. A jak vypadal??? Asi nějak takhle...:
00.00 Polná, lidový dům; Po krátké přestávce se na pódiu opět objevuje formace Šatlava a již po prvním prohrábnutí strun elektrických kytar je všem jasný, že se jedná o Hospodkovu písničku ´Na vopravu chlíva´. A jak je již tradicí, právě u této písničky se mezi lidmi objevuje několik maníků, vysvlečených do půl těla, a naprosto nekontrolovaně, nepředvídatelně a antikoncepčně tancují, poskakují a vrážejí jak do sebe samých, tak někdy i do lidí okolo stojících...
část Šatlavy
I když jeho účast nebyla vůbec jistá, přece jen se Pazi přijel podívat...
*******
00.30 Polná, lidový dům; Ve skromných prostorách místního baru se seznamujeme s Cíbou, Vježnickým sračkerem. Šatlava vyhrává, pogisté blbnou čím dál hůř. Ještě že tam nejsou kruhy... I když padá se i bez nich..

Anička, Miloš a Jaruška
Trochu těch divnejch tanců.. V pozadí si mužete všimnout Paviána - po několika letech přijel do Přiby na Velikonoce, a určitě nelitoval :D
k"L"asika...
*******
01:00 Polná, prostranství před lidovým domem; Červeným taxikem paní Jarošové odjíždějí první sračkeři, Janulka, Anetka a Pežot. Na kapotě se poté ještě chvíli vezou další, šikovným manévrem je však řidička shodí a zmizí v zákoutích židovského města. Dáváme si menší katovnu, plánujeme, co s načatým večerem. Asi v těchto okamžicích se v něčí hlavě zrodil bláznivej nápad jít pěšky do Vježnic. Neví se, koho to napadlo, kdo s tím přišel...patrně nějakej vnitřní hlas nám cosi říkal, že by to nebylo špatný. Vidina noční cesty několika sračkerů vstříc neznámým cílům je prostě neodolatelná.
Dada kreace..
...a další kreace...
Ráďa, Anetka a Miloš :)
Miloš teda ještě jednou :D
Vynášení padlejch... Přihlíží i náš budoucí spolusračker Cybájew..
*******
01:30 Polná, lidový dům; V sále je čím dál více znát, že se zábava chýlí ke konci. Spřádáme poslední plány a ladíme detaily naší noční cesty.. Ladění detailů zde zastupuje nákup dvou flašek Medvědí krve... Když už šatlava začíná poslední sérii, z lidového domu mizí hlavním vchodem skupinka pěti arcisračkerů..
A můžem vyrazit..
*******
01:45 Polná, pod náměstím; Na cestě, právě jsme dozpívali jeden z největších hitů "Sukýnka bílá". Konečně někoho napadlo se zeptat, jak to je vlastně daleko, kudy se tam jde a co tam budeme dělat. Směr udával místních poměrů znalý Cíba, songy předzpěvoval Ráďa, a pak sme tam byli ještě Albík, taťka Dado a já (pavel). Nálada byla víc než perfektní, ono to jinak ani nešlo..
*******
02:30 Polná, značka; Konečně, asi po třičtvrtě hodině se dostáváme z Polné ven. Začíná lehce chumelit, na kopci je trochu větrno... "Někdo slaví Purim, my slavíme Vzkříšení!!" ozval se výkřik směrem na staré židovské město a láhev Medvědí krve vzala za své.
Z cesty jsou jen dvě fotky. :) je ale škoda, že ta atmosféra nejni přenesitelná sem...
*******
02:45 Silnice mezi Polnou a Vježnicema; Romantické chumelení neustává, kydá se jak o život. Vítr fouká i pod kopcem, kromě sněhových vloček i prší a padaj s háčkama. Ze šosu Dadova sáčka začíná v pravidelných intervalech kapat voda a i sám taťka se už nesměje tak jak je zvykem. Začíná se něco dít. Krom toho máme všichni mokro v botech a začínáme vymýšlet, co bysme mohli asi tak dělat. Víme, že ve Vježnicích jsou ubytovaní holky sabotující Velikonoční pondělí, zkoušíme jim tedy volat, a získat když ne teplo přístřeší aspoň rychloobvaz na Albíkovo koleno.
*******
02:55 Pořád ta silnice; S holkama je to divný. Jedna po druhý nám odmítla sdělit, kde že jsou... Mokro v botech už maj všichni, Dado začíná lehce nadávat.
A ještě jednou...
*******
03:00 Škarpy a silnice; Holkám přestáváme rozumnět, nezabral ani Albíkův šarm na přítelkyni... Prej máme jít domu, a neblbnout. Marně se snažíme vysvětlit, že nám je kosa (z předchvílí ještě jasné oblohy padaj pořád nějaký mokrý studený svinstva) a že Albín potřebuje obvázat koleno, z něhož již krev prosakuje přes rifle. Dado je už hodně naštvanej.. ."Ty vole, to jim říkaj nějaký *** hlasy, aby nám neřekli kde sou. Nějakej pošahanej vnitřní duch" "Duch svatej to ale nebude, ten by takovou **** nikdy neporadil" Mno, ještě že Medvědovy slzy jsou s námi...
*******
03:10 Silnice; V naprosté bezmoci, kdy již z Dadova saka nezbyl suchej ani nápis Punk´s not dead a z nohavic jeho nízko pod pasem přikšírovanejch riflí voda nekape, ale teče se rozbíháme. Je to asi poslední šance, jak se trošku zahřát. Naděje, že se nám podaří skrýt u holek je již nulová. Vnitřní hlasy někdy fakt melou blbosti... Jedinej, kdo je jakž takž v pohodě je Cíba, kterej si noční puťák viditelně užívá, ostatní jsou jen zmrzlí, mokrý a naštvaný na pěkně blbý vnitřní hlasy, díky kterejm budem mrznout vesele dál.. Konečně už alespoň vidíme světla Vježnic..
*******
03:20 Zastávka ve Vježnicích; Konečně střecha nad hlavou, která nás ochrání aspoň před další vlnou vichřice. Suchý už nemá nikdo nic, ještě kontrolujem stav Albínova kolena a začínáme řešit, jak teda dál. Plán, že půjdeme pěšky přes kopec a Dolní jablonou při pohledu na oblohu bere za své. Na holky, který nám několikrát típly mobil, vynadaly a poslaly nás domu, naštvaně kašlem. Cíba kontaktuje Ondřeje a vyžádá si od něj několik čísel na několik taxíků...
*******
03:35 Pořád zastávka; Viditelně naštvaný Dado bere organizaci návratu na sebe a obvoláva jedno taxi za druhým. Uspěje napotřetí, u paní Jarošový, a domlouvá odjezd od místní hospůdky...
*******
03:45 Hospůdka v Horní Vježnici; Je zavřeno.. S tím se ale dalo počítat... Před větrem s svinstvem z oblak se schováváme v telefonní budce. Kromě Dada, jenž stojí odevzdaně na silnici a vyčkává... Cíba se s námi loučí, i my s ním.
*******
03:50 Telefonní budka; Konečně přijíždí taxik. Skládáme se dovnitř, zmrzlí a mokrý, Cíba odchází kamsi do tmy. Cestou ještě smolíme děkovnou SMSku vnitřním hlasům :D :D Domů se dostáváme po čtvrtý, a myslím, že všichni hodně rychle usínají...
*******
PS: Jak je možná z časů patrné, nejedná se o celý den, ale jen o jeho první, kratší část. Za fotky moc díky Albínovi a jeho foťáku!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fox Fox | 25. března 2008 v 13:26 | Reagovat

Koukám, velmi zdařilý noční výlet..;-) Ještě že máte téměř fšichni ze zúčastněných kvalitní skautský výskyt pod vedením věhlasného Medvěda, takže ste to vpodstatě vpohodě zvládli...:-))

Nevím, co měl Albín s kolenem, ale myslím, že základní problém byl v tom, že on neměl onen proslulý skautský základ...:)

2 pavel pavel | 25. března 2008 v 13:30 | Reagovat

Ty, zvládli sme to všichni...Albín sice neměl skautskej základ a dostatek zkušeností zděděných po náčelníkovi Medvědovi, ale tam šlo o ten tah na branku, o tu vůli... a tu měli všichni ;)

3 Fox Fox | 25. března 2008 v 13:34 | Reagovat

Jo, o tom nepochybuju..:-) Však já sem neřekl, že ste to nezvládli.. V tahu na branku je Albík opravdu dobrej...:-))

4 Fox Fox | 25. března 2008 v 13:35 | Reagovat

Hele Pájo, sem ti dnesk psal sms, došlo ti to??

5 pavel pavel | 25. března 2008 v 13:36 | Reagovat

jo vidíš, něco mě přišlo :D

6 pavel pavel | 25. března 2008 v 13:47 | Reagovat

2 Křeček: Hele, sme za to auto vyrovnaný? Já si to teď nějak neuvědomuju...;) dyžtak sry, esli něco ještě visíme...

7 Křečkova kára Křečkova kára | 25. března 2008 v 14:05 | Reagovat

V tomhle marastu jakej byl v neděli už příště pro žádný sračkery z Přibyslavi, který jedou kalit na zábavu, nejedu!! Už mám taky svoje léta a tohle nemám zapotřebí...

8 nadosmrti zmrzačenej zajíc nadosmrti zmrzačenej zajíc | 25. března 2008 v 14:10 | Reagovat

Káro, tak díky tobě a těm sračkerům sem nadosmrti zmrzačenej!! V tý zatáčce skončil už i můj děda a teď sem se dočkal já..

9 zatáčka, kde se nadosmrti zmrzačil zajíc zatáčka, kde se nadosmrti zmrzačil zajíc | 25. března 2008 v 14:25 | Reagovat

Hele už mě nes....! To tady každou chvíli projede nějakej magor co si myslí, že je mistr světa se starou škoďárnou, někoho tu přejede a pak se tu válí ňáký chcíplí zajíci apodobně a já sem celá špinavá a hlavně to za chvíli začne hrozně smrdět..! Tvůj děda se tu rozkládal 3 tejdny než přestal smrdět... Si neumíš představit ten puch.. a čichej si to v kuse 3 tejdny... Máš štěstí, že ty ses odplazil chcípnout někam do polí..

10 Albin Albin | 25. března 2008 v 14:38 | Reagovat

Jenom si nějak nevzpomínám na ten vyhraněný rozdíl mezi Purimem a Vzkříšením. Pamatuji si akorát, že jsme řešili, že se o víkendu slaví i Purim.

11 radek radek | 25. března 2008 v 16:15 | Reagovat

jo taky se mi zdá že Pavel něco občas přibarvil:D:D ale aspon je z toho dobrej článek:D jentak dál Pavle už se těším na další část a fotky

12 Medvěd Medvěd | 25. března 2008 v 16:55 | Reagovat

Díky sračkerpankeři, že jste přišli na zábavu, bez Vás by to nebylo ono.

13 pavel pavel | 25. března 2008 v 17:28 | Reagovat

:)) Já že bych něco přibarvil??? :) tak víš co, v tý tmě bylo všechno černobílý :D :D ale to hlavní sem snad trefil, ne?

14 Dado Dado | 25. března 2008 v 17:43 | Reagovat

Jo tak ňák to odpovídá kromě toho taťky:D:D

15 radek radek | 25. března 2008 v 17:44 | Reagovat

jasný:D ono by se to jinak nedalo číst:D

16 pavel pavel | 25. března 2008 v 18:17 | Reagovat

ty mere, tak sem tam ty fotky napral... Díky Albo za ně!!

17 adam adam | 25. března 2008 v 18:25 | Reagovat

hoši, hoši...pěknej článek pavle...a už by to chtělo něco o pomlázce

18 cyndejs cyndejs | 25. března 2008 v 20:49 | Reagovat

zdar sračkeři, myslim že ten náš výlet byl super. Pavle akorát s tam zapoměl taky sdělit jak sem přitom našem běhu ztratil botu,jinak super. Jo kdybyste tak viděli následky naší cesty, já sem tu trasu pak projížděl ve dne. V skoro každý škarpě albínova krev a kus Dadovích nadávek :-) :-) těšim až se vydáme na další tůru po vysočině,ale příště by to chtělo lepší boty, víc zpěvu a víc medvědí krve.

19 Albin Albin | 26. března 2008 v 10:29 | Reagovat

RE: 18

naplánuj trasu na léto, už vloni se plánovalo "po stopách KHB s KPZ" a nic z toho nebylo ...

20 pavel pavel | 26. března 2008 v 13:10 | Reagovat

Matně si vzpomínám i na něco jako "Tour de Beer"...:D

21 cyndejs cyndejs | 26. března 2008 v 14:28 | Reagovat

tak v létě každopádně něco takovýho podniknem, to by snad nemělo už sněžit a foukat takovej vítr. Tak to abysme už teď začali dělat zásoby medvědí krve:-D

22 rozum rozum | 26. března 2008 v 14:29 | Reagovat

:-D:-D:-D:-D:-D:-D  Tak to ste draci:-D

23 Adéla Adéla | 26. března 2008 v 17:40 | Reagovat

:(((( nechápu, proč jsem spala tak tvrdě, že mě žádnej hlas nevzbudil :(((( Tak hlavně, že jste to přežili.

24 radek radek | 26. března 2008 v 19:04 | Reagovat

já sem chtěl spát za běhu ale ty hlasy mě porád budili:D:D a hlavně jejich odezva:D:D

25 cyndejs cyndejs | 26. března 2008 v 19:24 | Reagovat

jaká byla ta odezva? už si to moc nepamatuju

26 pavel pavel | 26. března 2008 v 20:06 | Reagovat

Twoe, vy šusti, ste měli taky hlasy?? Na mě to uplně řvalo ty jo...:)) a za běhu se mě teda spat nechtělo ne kuli hlasům, ale kvuli tomu, že bych zaspal to sračkerství, co mezi námi bylo :D :D

27 Albin Albin | 27. března 2008 v 8:43 | Reagovat

Mě bylo na spaní moc mokro ....

28 Adela Adela | 27. března 2008 v 13:32 | Reagovat

ja byla v komatu.

29 cyndejs cyndejs | 27. března 2008 v 15:02 | Reagovat

to albín: se nedivim že ti bylo moc mokro, když si vymetl každou škarpu. Kdybys aspoň věděl co v těch našich škarpách všechno je:-)

30 pavel pavel | 27. března 2008 v 15:38 | Reagovat

a co tam je? Mě by to fakt jako zajímalo :)  ale nejde mi do hlavy, že by Vježnickej starosta dopustil jakýkoli znečišťování okolí Vježnic...:D:D

31 cyndejs cyndejs | 27. března 2008 v 15:46 | Reagovat

něco ti řeknu, nášemu starostovi je okolí věžnic uplně jedno,když je pro Uran.

32 cyndejs cyndejs | 27. března 2008 v 15:49 | Reagovat

v těch našich škarpách sou nejčastějc jen mrtvý zajíci, nic hroznýho tym jinak neni buď v klidu Albíne:-D :-D

33 Albin Albin | 27. března 2008 v 16:07 | Reagovat

To je v pohodě, klidně mi to můžeš říct, matně se zkouším zamyslet nad tím, co by tam mohlo být, v čem bych se ještě neválel ...

34 pavel pavel | 27. března 2008 v 17:15 | Reagovat

Pravda...někdy stačí i blbě nastraženej klacek, že? :D

35 Ondra Ondra | 27. března 2008 v 17:24 | Reagovat

Hlasy mi říkaly, že letos budou pěkný Veliknoce:D

36 Rejwi Rejwi | 28. března 2008 v 12:00 | Reagovat

A byli...! (Duch mi to taky říkal)

37 cyndejs cyndejs | 28. března 2008 v 21:14 | Reagovat

jo ty naše krásný škarpy, nejhezčí sou kdyý je nějaká zábava, jedna šavle vedle druhý, to vám musím někdy ukázat:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama