Duben 2008

Šatlava 009 v Effektu

26. dubna 2008 v 16:09
Jak už to tak několik let zpátky bývá, jediná šance vidět se a pokecat s kamarády je v pátek večer (Na základně nechť mi prominou, ale je to tak :) ). Nejinak tomu bylo i tenhle pátek, 25.dubna. A tak jsme se nevydali na faru a domu (na základně nechť mi to znovu prominou), ale využili jsme dlouho avizované příležitosti koncertu Šatlavy a Medvěd 009 a jeli do Brodu do Effektu. I nezletilí (s tou základnou bych se asi opakoval :D )
Pežot s Ráďou

aNtY kOnCePcE

24. dubna 2008 v 23:05 | pavel
To, o čem se již dlouho šuškalo a mluvili o tom i králíci v králíkárnách na zahradě základny se stalo skutečností. Všem známý houslový a b-trubkový virtuóz Johny přičuchl k base, umělec na triangl a šustící vajíčka Rozum ke kytaře a sračker Dado k Pitrisovejm bubnům a nápad založit skupinu byl na světě.
Frontman Rozum cestou na první zkoušku. Na zádech kytaru, v ruce futrál a kradený jablko od sousedky
"Tak to už je hafo dlouho asi tak někde když jsem já a johny chodil do 8. třídy. Nebo teda mezi osmou a devátou, o prázdninách" odpověděl kytarista Rozum na otázku, kdo a kde s nápadem založit skupinu přišel. "Pak se to nějako rozplynulo a začlo to bejt aktuální loni na podzim" dodal.

Víkend ve znamení obnovy

23. dubna 2008 v 11:21 Aktuální situace
Jak už je patrný z nadpisu, nejednalo se po dlouhý době o jen tak obyčejný víkend, ale o něco zcela mimořádného. Již dopředu se nechalo tušit, že se tento víkend pořádně obnovíme. A to ne jen díky tomu, že v Borové probíhala duchovní obnova. Oněch v pravdě předurčujících faktů byla celá řada: Již zmíněná obnova v Borový, příjezd dvojčat - Lenky a Lindy Purghartových, otevření nové hospody nedaleko bydlišť Pežotů, Musilů, Syberů a Štefků, předpověď takového počasí, při kterém je index žízně na desítce, noční pouť "do Stříbrných hor" a tak dál.
Byl pátek odpoledne, a já postával u bran místníhohřbitova. Všude kolem klid, jako by se za zdí žádný tisíce lidí nenacházely. Jen sem tam vrznutí branky napovědělo, že tam fakt nejsem sám. A do toho klidu to přišlo. Teda přijelo. Silničkou od náměstí se vyřítilo auto modrý (??teď si nejsem jistej :D ) barvy, a v něm..dvě mladá děvčata, dvojčata, čecho-kanaďanky Lenka a Linda.. Víkend začíná...

Progrilovaný léto??

15. dubna 2008 v 11:44 Aktuální situace
Jak už je v kraji obvyklé, nápady se rodí rychle a nečekaně. :) a stejně tak se zjevil v některé z hlav (Ráďa? Albín? fakt nevím..) nápad sem tam přes léto (květen - září??) uspořádat nějakou tu grilovačku. Nemám k tomu sice žádnej mandát, nic organizovat nějak moc nehodlám, ale tato myšlenka zdála se mi věru vhodná k tomu, aby se o ní uspořádala anketa. Ne o termínu, o tom, jestli jo nebo ne, ale o tom, kde byste chtěli, aby se první taková akce uspořádala....
Výsledky ankety nejsou nijak závazný...ale s vítězem proběhne řízení ohledně termínu a muže se začít :D tak asi tak..
jooo, a nezapomeňte si v anketě zahlasovat!! ;)

Vzkaz pro Rozuma a Dada

14. dubna 2008 v 12:25
Hele, vy dva!!! :D :D po shlídnutí fotek ze springfestu na vás apeluju, ať o tom napíšete nějakej článek. Protože pohled na přeplněnej sál plnej věřící mládeže, a dva do půl těla nahý pogisty ve mě vyvolal docela silnej smích, kterej byl i učitelovi divnej.
Pro zájemce - http://www.springfest.wz.cz/Fotky.php?f=122&max=216 tak se tam mrknite...a vy dva (nebo kdokoli jinej, kdo tam byl) napište o vašem trípku článek :D kolujou tady zajímavý zvěsti....;)
nakonec sem tu fotku musel dat sem :D :D tak jestli ty pOgIsty najdete...

Nekonečný přběh brigády u Jakuba - část 3.

7. dubna 2008 v 18:21 | Fox
Den 5. dubna 2008 se zapíše nesmazatelným způsobem do srdcí a myslí skupiny Přibyslavských farníků, mládežníků, mládenců a lidí ochotných udělat něco pro druhé, pro svého bližního a přeneseně i pro církev... ( a také do myslí některých obyvatel Horní Dolní, ale ti budou mít asi odlišné vzpomínky..:-)

Fšechno to začalo už před dvěma měsíci, kdy Fox začal domlouvat s Jakubem další brigádu na jeho haciendě v úrodné oblasti na Chrudimsku. V sobotu kolem půl 8 se sešli již všichni, kdo se rozhodli, že stráví den na plantážích u Jakuba. Sešlo se nás neuveřitelných 15 dobrodruhů - což je o celé 4 kousky víc než v únoru, kdy jsme tam byli naposledy. Náš vozový park byl oproti minule taky lehce obměněn - jediné již zasloužilé vozidlo, co bylo minule, byl Málků dlouhý ford, který se vydal na cestu i s lehce pochroumaným předkem, nicméně zkušené ruce Zrtovy to zdrátovali a všechno bylo v poho. Další kára byl Vítkův zasloužilý favorit a to nejlepší na závěr - Křečkův bílý drak - jeho škoda 105 upgradovaná na škodu 125, pětkrát přelakovaná z původní nevím jaké na dnešní dvouvrstvou bílou.

ŠOK!!! Zděšení!!! SKANDÁL století!!! Pavel přiznal poměr s feministkou Adélou!!!

2. dubna 2008 v 12:03 Kluci a děvčata
Nejsou rozkošní?
O ruzruch v poklidném běhu našich včedních dní se postaral zakladatel tohoto blogu Pavel M.,o kterém bylo doposud slyšet pouze díky jeho opileckým eskapádám, když tuto Neděli šokoval všechny účastníky bohoslužby tím, že se po jejím skončení před kostelem nenuceně přidržoval hebké ručky známé feministky a odpíračky lidových zvyků Adély S. Potvrdil tím tak to, o čem si už několik dní stěbetali vrabci na střeše, že jeho náklonnost k Adéle a všechno to hraní tenisu a chození po zábavách není samoúčelné nýbrž že směřuje k jasné známosti.