Červen 2008

Byla pouť

23. června 2008 v 11:51 Aktuální situace
Abych ukojil svojí bloggerskou vášeň, způsobenou týdenním naprostým odloučením od internetu a tedy i od blogerského života, rozhodl sem se krátce shrnout a popsat, jak na mě zapůsobil návrat do pouťové Přibyslavi, do krásného letního teplého sobotního večera.
Předem se jakože omlouvám, že následný popis událostí zahrne jen ty akce, kterým jsem byl přítomen. Nebudu zde tedy vypisovat, co se dělo u Těpice v kabince centryfugy či na hasičské páteční zábavě, o které kolují neuvěřitelné zkazky. Začnu až sobotním večerem, kterému vládla farní zábava v režii MKD...

ŠOK ! POUŤOVÝ FESTIVAL ZAČÍNÁ JIŽ ZA 3 DNY!!

18. června 2008 v 11:39 | R. |  Aktuální situace
V sobotu 21. června od 18:15 se uskuteční na farním dvoře již tradiční POUŤOVÝ FESTIVAL pořádaný Mladými křesťanskými demokraty z Vysočiny.
Že bude opravdu o co stát, o tom svědčí nasdupaný line up, plný mladých a řízných kapel z celého širokého okolí.
Vystoupí kutnohorské naděje Houby s Woctem a URan 235, dále zahrají slavní halvíčkobrodští Fullstop a neméně famosní Kryštofovy staré věci, ze Ždáru nad Sázavou.
Na 20:30 je přichystána slavnostní premiera nové divadelní hry z pera místního barda Tomáše "Saliho" Jajtnera s názvem POTOPA. jedná se o lidovou frašku na téma Klicperových her, kterou předvede nadějný divadelní soubor Muzikál.
K občerstvení bude nabízena točená kofola a humpolecké pivo!
To vše za lidových 40 korun.
Neváhejte! Přijďte a vemte sebou svoje známé!

Vlahé letní noci pod Kaštanem

18. června 2008 v 11:18 | R. |  Akce Málkáčů
Bylo nebylo, asi před měsícem, se zrovna autor těchto řádků věnoval na kolejích studiu Sartoriho konceptu atomizované demokracie, a jeho kolega známý profesor a herec zvaný Ezofagus se zrovna zaobíral Tominovým systém spojitých koulí, když do pokoje náhle vtrhl, neméně známý sračker, šusťák a číšník Pavel se svojí veselou přítelkyní Adélou.
Pavla již nějaký čas provází děsivá pověst, že prej tahá kluky do hospody. A opravdu, pověst nelhala...Pavel se vytasil se silným argumentem, že prý slaví narozeniny tak at to jdem zapít. Po chvíli obstrukcí jsme se nakonec podvolily, avšak vyvstala otázka kam si jít sednout. Padaly různé návrhy, od "koupíme si lahváče a budeme se válet na pokoji",přes "pojedeme do centra tady to neznám" až po "běžte, my tady s pavlem na vás počkáme;-)".
Nakonec jsme ještě pozvali rozsochateckou blogerku Anču s její tetou a věžnického anyvaláka Pepu |Trise. Ohledně podniku byl přijat kompromis v podobě břevnovského hostince U Kaštanu, který najmě proslul tím, že zde byla v roce 1878 založena Českoslovanská sociálně demokratická strana dělnická, první zájmová masová strna v českých zemích.
Pavlovi s Adélou se na kolejích velmi líbilo...

Expedice do Bulhar, díl první...

3. června 2008 v 19:43 Aktuální situace
Tak jako minulý rok do Rumunska (první zmínka o expedici zde), i letos se v některých divokých hlavách objevil nápad někam vyrazit. Zatímco možnost pouti do Compostely, putování pobaltskými republikami či podkarpatskou Rusí pomalu vzala za své, puťák po krásách Bulharských hor, nížin a já nevím, co tam všechno je se žene do popředí zájmů.
První předběžné schůzky se již uskutečnily, dokonce se téměř (na teoretický rovině) vyřešila otázka dopravy... Zdaleka ale ještě není jisté složení výpravy a ani cíl (oboje bude podle zkušeností jisté pravděpodobně až první den po dni odjezdu. Dnes panuje v obou otázkách naprostá otevřenost všem .. variantám.