Září 2008

POZOR! World Youth Day na faře!

24. září 2008 v 13:02 | Rejwi |  Akce Málkáčů
Tento pátek 26. října v 19:30 se uskuteční ve farním sále přednáška o Světovém dni mládeže v Sydney. Vedle zajisté poutavého vyprávění budou promítány fotografie a dojde i na dlouho očekávanou premieru zbrusu nového původního dokumentu z dílny DMIB, jehož tématem bude jak jinak WYD SYD 08. Máte se na co těšit!

Už se vaří voda

18. září 2008 v 16:24 Aktuální situace
Poslední dobou se začíná více a více mluvit o beranovi. O způsobu zabití, přípravy, pojídání... Rozhodl sem se proto informovat místní veřejnost a především ty lidi, kteří jsou zapsaní na tom ušmudlaným papírku, kterej Pežot nosí v peněžence, o stavu našeho berana, kterýmu jsme ještě ani nedali jméno. A obávám se, že už to ani nemá moc cenu...
Beran žije uprostřed 12ti členného stáda na pastvinách v nejbližším okolí Hornoroveňské fary. Dle posledních údajů váží již 41 kilogramů, a to je čerstvě (3 týdny) ostříhán.
Pro zájemce o brigádu - Na faře na podzim již žádná práce nehrozí, je pak potřeba (přelom listopadu a prosince) si pro zabitýho, staženýho a vykuchanýho berana přijet...

Tadyto je vůdce stáda (ten tmavší)
V případě, že se právě ty nenacházíš na tom papíru, a moc-li bys chtěl, není nic jednoduššího.. Stačí se ozvat jeho majiteli a domluvit s ním podrobnosti. A pozor - počet je omezen (nevim kolika) :)
Na závěr taková banální otázka... Co s tím? Klobásy? Nebo v případě pečení - kde? Jak? :-)

Bohoušova Francouzská vůně

7. září 2008 v 22:16 | tomisek |  Neodmyslitelně k nám patří...
Historie této podivuhodné krabičky nám není známá v celé šíři na s ceně se objevuje někde na přelomu let 2007/2008, kdy nám s cela neznámý, ale pro Bohuše s cela známí člověk jej podaroval vánočním dárkem a jak se říká darovanému koni na zuby nehleď se tomto případě vyplatilo dvoj násob. Bohouš rozbalil podivuhodný balíček a před ním se objevila nevzhledná tuba s nápisem havana. Na doutník byla však příliš široká a tak zaostřil svůj orlí zrak na drobná písmenka, aby se dozvěděl že byl obdarován toaletní vodou pro muže. To se může hodit pomyslel si Bohuš a položil tubu na stůl. Ráno když spěchal do kostela mu padl zrak na tubu a tak jí otevřel.
Uvnitř byla krásná štíhlá černá lahvička. Otevřel víčko a nastříkal na sebe neznámou tekutinu. Vtom momentě zjistil že udělal chybu vůně to byla vskutku exotická něco mezi plantáží tabáků a plejícím kompostem, do kterého byli zabodnuty vidle. To však netušil, co způsobí tato vůně v kostele. Už v sákristii mu bylo divné, že přestal cítit tradiční vůni kadidla. Během mše mu pak utekla půlka kostela. Proto Bohuš shledal že k jeho postavení se taková vůně nehodí a proto ne ní hoden takového daru. Při nějaké příležitosti dal tubu i s toaletní vodou dal svému kamarádu, známému pod šifrou KK3 ten byl potěšen darem a hnet ráno se notně na voněl, to že udělal chybu zjistil už na nádraží ,kdy se mu lidé začali vyhýbat až bylo ve vlaku mnoho lidí tak po chvíli zjistil že sedí ve vagónu sám jeden s flamendru vracejícím po bouřlivé noci to komentoval slovy, kdo to tu smrdí jako stará ku***!!!