Listopad 2008

Sametová revoluce v Přibyslavi

16. listopadu 2008 v 17:11
Pátek 17. listopadu

Dnes jsme měli jet do Klášterce, Já, Petr a mamka, ale přijel Bohouš, na opušťák a tak jsme se domluvili, že pojedem v sobotu ráno.

Od 8hodin večer jsem poslouchal Londýn a pak Ameriku.

V Praze se konala obrovská manifestace studentů k 50 výročí smrti Jana Opletala. Padesátitisící průvod šel na hrad a pak na Vyšehrad. Z Vyšehradu pak šel dolu, směrem na Václavák. Ale na Národní třídě byli studenti zastaveni, obklíčeni a zmasakrováni kordonama policajtů a červených baretů.

Na Americe hlásili stále, že průvod je pokojný, ale minutu před 22h oznámili, že "Na pokojný průvod na Národní třídě brutálně zaútočili kordony ozbrojených policajtů a teče tam krev"

Dnes večer byla na severozápadní obloze obrovská červená až rudá polární záře (od 19h. - 22h)

19.výročí 17. listopadu v Přibyslavi

13. listopadu 2008 v 20:38 Trocha historie

Jste připraveni na šokující článek o 17. listopadu v Přibyslavi? Redakci dědymálka blogu se podařilo sehnat velecenný materiál..
Jediný písmák zachytil události listopadových a prosincových dní v Přibyslavi tak, jak je skutečně prožil. Jediný fotograf byl u toho, jak se sundávala rudá hvězda z místní radnice, manifestovalo na náměstí, diskutovalo v místním kulturním domě...jak tudy prošly dějiny...

NENECHTE SI UJÍT!!!

V předvečer 19. výročí 17. listopadu na Dědamálek blogu...