Duben 2009

Černá hora..

30. dubna 2009 v 9:02
Je to tady celý shnilý... A tak sem vložím jen jednu zajímavost z Černé Hory. Takovou chuťovku, ani nevím vlastně proč. Ani nevím, proč Černou Horu. Ale článek je to zajisté zajímavý..:)

Pršut

Typická sušená šunka, která se podává nakrájená na co nejtenčí plátky. Suší se v pohoří Lovćen, ve výšce 900 m n. m., kde je na to prý příznivé klima. Dva týdny se máčí v soli, pak se 5 - 8 měsíců suší zavěšený u stropu sušárny. První tři měsíce se v místnosti přitápí bukovým dřevem, nikoliv kvůli uzení, ale proto, aby na šunku nelétaly mouchy. Pršut může být vepřový, ale i hovězí (ten je tmavě červený).
Hodně lidí ve vesnici Njeguši v Lovćenu si přivydělává sušením, ale prodávají většinou jen celé nenaporcované kýty. V restauraci u sušárny (kterou si zde můžete prohlédnout) se dá pršut koupit (od 7 do 15 € podle velikosti nebo kvality odkrojeného kusu). Prodívají tu i sýr z kravského mléka s typicky balkánskou tvarohovitou konzistencí.
Také si můžete nechat na ochutnávku připravit sendvič - plátky pršutu a sýra v chlebu a k tomu nápoj podle vlastního výběru (Cola, voda, pivo, víno…), celkem za 3 €.